Uygun Parça
Uygun Parça

Davlumbaz Filtrelerinizi Nasıl Değiştirirsiniz?

Davlumbaz, mutfağınızdaki buhar ve yemek kokularını gidermek istemiyorsanız, muhtemelen evinizde çok fazla dikkat etmediğiniz bir cihaz olacaktır. Davlumbazı çok sık kullanmadığınız için , içindeki filtrelerden herhangi birini değiştirmemiş olma ihtimaliniz de yüksektir.
 
 
Davlumbazınızdaki filtreleri en son ne zaman değiştirdiğinizi hatırlamıyorsanız veya filtrenin son değiştirilişinin üzerinden altı ay geçtiyse, bunu yapmanın tam zamanı.

Devamını Oku

Buzdolabı Kapı Contası Nasıl Değiştirilir?

Buzdolabınız doğru sıcaklığa ulaşmıyorsa ve soğuk havanın sızdığını hissediyorsanız, bunun nedeni conta olarak da bilinen hatalı bir kapı contası olabilir. Kapı contası hasar görmüş veya yırtılmışsa, buzdolabınız sıcaklığını gerektiği gibi koruyamaz ve sonuç olarak daha fazla çalışması gerekir. Bu, daha yüksek enerji faturalarına ve yiyeceklerin potansiyel olarak doğru sıcaklıkta saklanmamasına neden olabilir, bu nedenle buzdolabınızın tekrar en iyi şekilde çalışmasını sağlamak için contayı değiştirmeniz gerekecektir.

Neyse ki bu, hangi adımları atacağınızı bildiğiniz sürece evde kendi başınıza uygulayabileceğiniz oldukça basit bir değiştirme işlemidir. Bu nedenle buzdolabındaki kapı contasının nasıl değiştirileceğine ilişkin kılavuzumuzu okuyun ve cihazınızı en kısa sürede sıfıra indireceğiz. Bu özel kılavuz, buzdolapları içindir, ancak süreç genellikle diğer birçok marka ve model için aynı olmalıdır.

 

Devamını Oku

Çamaşır Makinenizin Yanlış Kullanımından Kaynaklanan Elektrik Faturası Tasarruf Önerileri

Çamaşır makinenizi kullanmaya gelince, çamaşırlarınızı atıp bir bardak deterjan ekleyip başlat düğmesine basmanız çok kolay olabilir. Ama çamaşırlarınıza karşı bu kayıtsızlığın aslında uzun vadede size bir servete mal olabileceğini biliyor muydunuz?
 
Çamaşır makinelerini en iyi şekilde nasıl kullanacağınızdan emin değilseniz çalıştırması maliyetli cihazlar olabilir. Bu nedenle, çamaşır makinenizi daha verimli bir şekilde kullanmanıza, enerji kullanımınızı azaltmanıza ve bir miktar hamurdan tasarruf etmenize yardımcı olacak birkaç önemli ipucu vermek için buradayız!

Devamını Oku

Bulaşık Makinesi Nasıl Temizlenir ve Onarılır?

Bir cihazın arızalanması durumunda değiştirilmesi pahalıya mal olabilir. Ancak ayda bir kez bulaşık makinenizi temizlemek için 10 dakika harcamak, yalnızca daha verimli çalışmasını sağlamakla kalmaz, aynı zamanda cihazınızın daha uzun süre dayanmasına da yardımcı olur.

Önce güvenlik! Lütfen herhangi bir bakıma başlamadan önce bulaşık makinenizin kapalı olduğundan emin olun.

Devamını Oku

Bulaşık Makinesinin Kapak Üst Contası Nasıl Değiştirilir?

Bulaşık makineniz ön taraftan sızdırıyorsa, büyük olasılıkla kapak contası hasarlı veya arızalıdır ve değiştirilmesi gerekecektir. Çoğu bulaşık makinesinde iki farklı kapı contası bulunur. Üç taraflı bir üst kapı contası ve kapının hemen altından geçen bir alt kapı contası vardır.
 
Bu yazımızda size üç taraflı üst kapı contasının nasıl çıkarılacağını göstereceğiz . Alt kapı contasını değiştirmeniz gerekiyorsa, buradaki yazımıza göz atın .

Devamını Oku

Fritöz Sepeti Nasıl Yıkanır ve Derinlemesine Temizlenir?

Hava fritözleri hızla son birkaç yılda çıkan en popüler mutfak cihazlarından biri haline geliyor. Kullanmalarının ne kadar kolay olduğu ve geleneksel kızartmaya göre ne kadar az dağınıklık yaptıkları düşünülürse, şaşılacak bir şey yok! Hava fritözünüzü uçtan uca tutmanın anahtarı, sepeti ve tavayı her kullanımda yıkamaktır. Ayrıca ona biraz daha sevgi göstermek için ara sıra derinlemesine temizlik de yapabilirsiniz.

Devamını Oku

Fritöz Temizliği için İpuçları?

Yiyecekleri bir fritözde pişirirken, doku ve tat açısından sonuç benzersizdir. Bu sebeple bir çok yönden tercih edilmekte ve sık kullanılabilmektedir. Fakat yemeklerinizin istediğiniz kıvamda olabilmesi için fritözünüzün temiz ve bakımlı olması önemlidir. Makinenin içi ve dışı düzenli olarak temizlenmeli ve yağ da aynı sıklıkta değiştirilmelidir. Gerçekten de, çok kullanılan bir yağ kötü kokular verebilir ve fritözde pişirilen yiyeceklerin tadını değiştirecek bozuk bir tat geliştirebilir. Bu nedenle günlük kullanım ve iyi bakım da bir o kadar önemlidir.

Devamını Oku

Philips Airfryer Nasıl Temizlenir?

Philips marka Airfryer'ın sahibi olmaktan gurur duyuyorsanız, bir grup sebzeyi veya leziz çıtır tavuğu  kızarttıktan sonra cihazınızı nasıl temizleyeceğinizi merak ediyor olabilirsiniz. Neyse ki tava, sepet ve  ısıtma elemanındaki yağı temizlemek için gerçekten ihtiyacınız olan tek şey sıcak, sabunlu su ve yumuşak bir sünger.

Tüm Philips marka fritözler aynı yöntemlerle temizlenebilir. Günlük bakım için, her kullanımdan sonra   tavayı ve sepeti yıkadığınızdan emin olun. Her kullanımda oluşan yağ birikimi sonucunda duman fark ederseniz daha sık olarak cihazın içini ve dışını temizlemeniz gerekmektedir.

Devamını Oku

Radyatörlerin / Peteklerin Havası Ne Zaman ve Nasıl Alınır?

En iyi durumlarda, radyatörlerin havasının alınması yılda bir kez yapılabilir. Bu temizlik için en iyi dönem yaz sonu veya sonbahar başı; bir sonraki kış gelmeden önce, ideal olan kazanın henüz çalışmadığı zamandır. Yaz konumunda ve radyatörler soğuk olmalıdır. 

Kazan suyu ısıtır ve kanal boruları sayesinde bir radyatörden diğerine geçerek ısıtma devresinden geçmesini sağlar. Su, filtrelenmiş olmasına rağmen, zamanla boruların tabanında ve duvarlarında mineral, çamur, pas ve kireç birikintileri oluşur ve bu da ısıtma devresinde tıkanmaya neden olabilir. Hava kabarcıkları da ısıtma devresine girer, bu da bazen gürültülü seslere neden olur ve kazanın optimum şekilde çalışmasını engeller. Ayrıca borularda çamur veya pas birikintileri olabilir. Tüm bu sebeplerden dolayı radyatörlerin düzenli olarak havasının alınması önemlidir. Hava alma sırasında ısıtma devresindeki kireç, mineral tortuları ve hava kabarcıkları dışarı atılır. Ve bu, radyatörleri çalışır duruma getirmek için yeterlidir.Bu işlem, tüm ısıtma sistemleri, gaz, yağ veya elektrikle çalışan radyatörler için geçerlidir.

Devamını Oku

Indüksiyon Ocak Temizliği Nasıl Yapılır?

İndüksiyonlu ocak, pişirmeyi kolaylaştırır, çabuk ısınır ve ev aletleri dünyasında güvenilir bir ekipman olmaya devam eder. Ancak her cihaz gibi onun da altın kuralları vardır ve bunların arasında indüksiyonlu ocağı dikkatli bir şekilde temizlemek yer almaktadır. Dikkatli olunmalıdır çünkü bir indüksiyon ocak, çabucak çizilebilen, hasar görebilen ve iz tutabilen bir malzeme olan camdan yapılmıştır.

İndüksiyonlu ocak , özellikle cam yüzeyinde kalıntılar, çizikler veya izler kalırsa, oldukça kolay bir şekilde bozulabilen yüksek performanslı ancak aynı zamanda kırılgan bir ekipman parçasıdır. Bu nedenle evde bir indüksiyon ocağına sahip olmak, düzenli ve titiz bir bakım gerektirir ve bu bakımlar aşağıda açıklanmaktadır.

Devamını Oku

Evde Kullandığınız Ütünüz için Temizlik ve Bakım Önerileri

En sevdiğiniz beyaz gömleğiniz ütünüzün taban lekesi ile mahvolduysa, ütünüzün temizleme zamanı gelmiştir.

Ütünün düzenli bakımı, cihazınızın düzgün çalışmasını garanti altına almak ve ömrünü uzatmak için çok önemlidir. Ayrıca temiz ve iyi ütülenmiş çamaşırlar için optimum ütüleme kalitesinden yararlanmanıza ek olarak sağlar.

Her kullanımdan önce, tabana yerleşebilecek tozu ortadan kaldırmak ve kıyafetlerinizin lekelenmesini önlemek için, demir tabanına küçük bir mendil geçirmeniz önerilir.

Ancak, ütünüzün tabanının yüzeyi kısmen de olsa, yanıklardan, toz veya kireç birikintilerinden gömülü lekelerle kaplıysa, küçük bir bez yeterli olmayacaktır. Bunun için birkaç yöntem mevcuttur.

Devamını Oku

İLETİŞİM
footer logo

Çınarköy mah, Ulucak Kemalpaşa cad. no:38 Kemalpaşa İZMİR
0850 255 17 46


Uygunparça © 2024

visa master bank