Uygun Parça
Uygun Parça
SEÇİMİNİZ
Beyaz Eşya
Bulaşık Makineleri

Bulaşık Makineleri Yedek Parçaları


 

Bulaşık Makinesi Parçaları

  Bulaşık makineleri; insanların yaşam standardını artıran, evlerde ve ticari mutfaklarda kullanılan, bulaşıkların daha hızlı ve su tasarrufu sağlayarak daha ekonomik yıkanmasını sağlayan ve biz kullanıcılara zaman kazandıran bir makinedir. Bu makineler, insanların hayatını kolaylaştırması ve ekonomik olması dolayısı ile hayatımızın vazgeçilmezi olmuştur.

  Bulaşık makineleri de diğer makineler gibi uzun süreli kullanımlarda ya da herhangi bir sebepten ötürü elbette bozulabilmektedir. Bu durumda makineyi yenilemek maliyetli bir durum olduğundan ve kesin çözüm olmadığından dolayı makinede bozulan parça ne ise onu değiştirmek gerekmektedir. Çünkü bir makine farklı zaman aralıklarında birkaç defa bozulabilir. Her seferinde makine yenilenemeyeceğine göre parça değişimine gitmek en mantıklı çözüm olacaktır. Böyle durumlarda yapılması gereken makinenizin marka ve modeline uygun parçayı temin etmek olacaktır.

Bulaşık Makinesi Parçaları Nelerdir?

  Bulaşık makineleri içerisinde çok fazla parçayı barındırmaktadır. Bu parçalardan bazıları şu şekildedir:

Bulaşık Makinesi Kapakları

  Bulaşık makinesi kapakları, bulaşıkların makinenin içinde kalmasını sağlayarak yıkama işlemi sırasında su ve ısının etkili bir şekilde kullanılmasını sağlar. Bulaşıkların temizlenmesini ve kurutulmasını sağlamak için kullanılan bu kapaklar bulaşık makinesinin önemli bir bileşenidir.

  Bulaşık makinesi kapakları, genellikle aşağı doğru açılan bir tasarıma sahiptir. Bazı modellerde kapak yatay bir şekilde de açılabilir. Sahip olduğu kilit mekanizması sayesinde makinenin çalışması sırasında kapakların güvenli bir şekilde kapatılmasını ve açılmamasını sağlar. Bazı modellerde olan kapakların ses yalıtımı ile donatılması da makine çalıştığında oluşan gürültüyü azaltmaktadır. Kapaklar bulaşık makinesi çalışırken açılmamalıdır. Bu nedenle bazı modellerde kapak açıldığında makine çalışmayı durdurur.

Bulaşık Makinesi Tekerlekleri

  Bulaşık makinesi sepet tekerlekleri bulaşık makinesinin içinde yer alan, bulaşıkları kolayca çekip yerleştirmek için kullanılan parçalardır. Bu tekerlekler bulaşıkların kolayca ve düzgün bir şekilde makineye yerleştirilmesine yardımcı olur. Bulaşık makinesi sepet tekerlekleri genellikle plastik ve kauçuk malzemelerden yapılır. Bu malzemeler sayesinde sepetler sessiz bir şekilde kayarak ve dönerek çekilir.

  Üst sepet tekerlekleri bulaşık makinesinin üst sepetinin hareketini kolaylaştırır. Üst sepetin çıkarılabilir ve yükseltilebilir özelliği sayesinde daha büyük bulaşıklar alt sepete yerleştirilebilir. Alt sepet tekerlekleri ise alt sepetin çekilmesini ve itilmesini sağlar. Bu tekerlekler bulaşıkların alt sepete kolayca yerleştirilmesine ve çıkarılmasına yardımcı olur. Bazı bulaşık makinesi modellerinde sepetlerin kilitlenme ve sabitlenme özelliği mevcuttur. Bu, sepetin sabit bir konumda kalmasını sağlar.

Bulaşık Makinesi Hortumları

  Bu hortumlar bulaşık makinesinin düzgün bir şekilde çalışmasını sağlayan, bulaşık makinesi ile su kaynağı ve drenaj arasında suyun gelişini ve gidişini sağlayan önemli bir bileşendir.

  • Su Giriş Hortumu: Bu hortum genellikle evin su hattına takılır ve makineye temiz su getirir. Katlanabilir veya uzatılabilir özelliği vardır.
  • Drenaj Hortumu: Bulaşık makinesinden çıkan suyun tahliye edilmesini sağlar. Genellikle evin lavabo gideri ile bağlantılıdır. Makinenin alt kısmında bir drenaj pompası ile birleşir.

Bulaşık Makinesi Kireç Önleyici

  Hayatımızın önemli bir parçası haline gelen ve evdeki yardımcılarımız olan bulaşık makinelerinin asıl kullanım amaçlarından biri su ve zaman tasarrufu sağlamaktır. Fakat kireç oranının fazla olması durumunda bu tasarruf sağlanamamakta ve bulaşık makineleri kolayca bozulabilmektedir. Bu durumdan kurtulmak için bulaşık makinesi kireç önleyici tablet, toz, tuz, sıvı vb. kimyasallar kullanılmaktadır. Bu kimyasalları kullanmak istemeyenler ise limon tuzu gibi doğal yöntemlerle makineyi kireçten arındırabilir.

Bulaşık Makinesi Sepeti

  Bulaşık makinesi sepeti, bulaşıkların düzenli bir şekilde makineye yerleştirilmesini ve bulaşıkların temizlenmesini sağlar. Alt, üst, sabit, katlanabilir ve dönebilen türleri mevcuttur. Tencere gibi daha büyük bulaşıklar için alt sepet kullanılırken bardak vb. küçük bulaşıklar için üst sepet kullanılmaktadır. Sabit sepetler ile bulaşıklar elle düzenlenirken katlanabilir ve dönebilen sepetlerle ise sahip olduğu esneklik sayesinde bulaşıklar daha iyi temizlenmektedir.

Bulaşık Makinesi Parçaları Fiyatları

  Bulaşık makinesi parça fiyatlarında parçanın türü, markası ve modeli gibi özellikler etkili olmaktadır. Sizlere geniş bir yedek parça yelpazesi sunan sitemizde makinenizin etiketinde yazan marka ve modeli kontrol ederek uygun parçayı kolaylıkla bulabilirsiniz. Bu ürünler genellikle Bosch, Arçelik, Siemens, Vestel gibi popüler markaların yedek parçalarıdır.

 

 

İLETİŞİM
footer logo

Çınarköy mah, Ulucak Kemalpaşa cad. no:38 Kemalpaşa İZMİR
0850 255 17 46


Uygunparça © 2024

visa master bank