Uygun Parça
Uygun Parça
SEÇİMİNİZ
Diğer Ürünler
Saç Kurutma Makineleri

Saç Kurutma Makineleri Yedek Parçaları


 

Saç Kurutma Makineleri

Her kadının ihtiyaç duyduğu erkeklerin de birçoğunun kullandığı önemli bir gereksinimdir.  Saçlarımızı kurutmak veya şekillendirmek için en önemlisi bakımlı olabilmek için saç kurutma makinesi ihtiyacımız vardır. Yaz aylarında çok sık kullanılmasa da kışın kullanmak zorundayız. Kullanmadığımız takdirde bazı hastalıklara yol açabilir. Farklı tasarımları ve özellikleri ile her saç tipine uygun bir kurutma makinesi vardır. Kademeleri sayesinde yeterli güç ile saçlarınızı kolayca kurutabilir ve istediğiniz şekle girmesini sağlayabilirsiniz. Kuaför ve berberlerde evimizde kullandığımız saç kurutma makinelerinden daha güçlü motora sahip olan fön makineleri vardır.  Saç kurutma makinelerinin yapısı önemlidir. Özellikle bir kuaför veya berber salonunda kullanılacaksa uzun süre kullanılacağı için eli yormayan bir makine seçilmelidir. 2000 watt gücündeki bir saç kurutma makinesi evde kullanım için idealdir. Kuaför berber gibi işletmelerde 2500 watt üzeri fön makineleri tercih edilir.

Saç Kurutma Makineleri Nasıl Kullanılır?

Kabloyu prize taktıktan sonra üzerinde kademeleri vardır. Saç tipinize göre kademesini ayarlayabilir ve o şekilde kullanabilirsiniz. Fön çekmek ve şekil vermek için kademesini yükseltmeniz ve turbo modunda çalıştırmanızda fayda vardır. Günlük yaşantımızda sıkça kullandığımız bir cihazdır. Temiz olabilmek için girdiğimiz duştan sonra bakımlı kalabilmek için kullandığımız bir makinedir. Doğru kullanıldığında saçlarınıza zarar vermez. Yanlış kullanımda saçlarınızı yıpratabilir daha kötüsü yakabilirsiniz. Saç kurutma makinesinin dar kurutma başlığını taktığınız zaman bir fırça ile saçlarınızı düzleştirebilirsiniz.  Kıvırcık saçlı olanlar da difüzör başlığını takarak saçlarındaki dalgaların bozulmayacağı şekilde kurutup saçlarını başka bir işlem yapmaya gerek kalmadan kullanabilirler. Difüzör ile kuruturken dairesel hareketler ile kurutmalısınız ve saç diplerine yakın tutmalısınız. Saç diplerine yakın yaparsanız kabarmasını önler bu sayede saçlarınız çok daha hacimli ve bakımlı gözükecektir. Bu başlıklar makinenin en ön kısmına takılır.

 

Saç Kurutma Makinesi Fiyatları?

Günümüzde her markada saç kurutma makinesi bulmak artık mümkün. Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte yeni modeller ve yeni tasarım ürünler kullanıcılar için sergileniyor. Fiyatlarını da markası modeli üretim yılı etkilemektedir. Kurutma makinesi veya fön makinenizi almadan önce özelliklerine mutlaka bakmalı ona göre karar vermelisiniz. Watt gücünü kontrol etmeli ve saç tipinize uygun olan bir cihaz tercih etmelisiniz. Birçok marka ve modelde saç kurutma makinesi olduğu için fiyat aralığı da oldukça geniştir. Yanında saç şekillendirici aparatlar olduğu zaman fiyatı değişmektedir. Saç kurutma makinelerinin güçleri 1600 watt ile 2500 watt arasında değişir. Fiyatları watt değerine bağlı olarak da artmaktadır.

Saç Kurutma Makinesi Başlıkları

 Saç kurutma makineleri, basit çalışma prensibi ile çalışan küçük ev aletleridir. Daha çok kişisel bakım kategorisinde de görebileceğiniz bu küçük yardımcılar ile ıslak saçlarınızı kısa sürede kurutabilecek ve hasta olmanın önüne geçebileceksiniz.

 Saç kurutma makineleri basit çalışma prensibinin yanında günden güne kullanıldığı sektöründe ilerlemesi ve farklı talepleri karşılayabilmek için prensibini değiştirmese de kullanıldığı aksesuarlarını artırmakta, sıcak hava gücünü daha ileriye taşımaktadır.

 Saç kurutma makinesinin içerisinde yer alan rezistansı, kademe düğmeleri, güç kablosu gibi tamir parçaları değiştirilebilmektedir. Bu parçalarının yanında saç kurutma makinesi başlıkları takıp çıkarılabilen ürünler oldukları için daha fazla kırılma, kaybolma ya da herhangi bir sebeple hasar görme ihtimaline dahildir. Saç kurutma makinesi başlıklarından biri daraltıcı kuruma başlıklarıdır. Bu başlıklar, makinenin çapından ileriye doğru daralan ve özellikle fön denilen saç şekillendirme işlemi için kullanılmaktadır. Bunun yanında vigo ya da  difüzor başlık olarak bilinen bukle yapımına olanak sağlayan aksesuarlardır. Sizin de bu başlıklardan birine ihtiyacınız var ise sitemiz üzerinden kolayca modelinizi aratarak ulaşabilirsiniz. Ulaşamadığınız bir ürün olması halinde bizlere danışırsanız sizin modeliniz ile uygun olan başlık için gerekli araştırmayı yapıp sizlere bilgi vermekten memnuniyet  duyacağız.

 

İLETİŞİM
footer logo

Çınarköy mah, Ulucak Kemalpaşa cad. no:38 Kemalpaşa İZMİR
0850 255 17 46


Uygunparça © 2024

visa master bank