Uygun Parça
Uygun Parça
SEÇİMİNİZ
Küçük Ev Aletleri
Su Isıtıcılar

Su Isıtıcılar Yedek Parçaları


Su Isıtıcı & Kettle

 Mutfakta en sık kullanılan ve en çok ihtiyaç duyulan küçük ev aletidir. Suyun ocakta kaynamasını beklemek yerine hızlı bir şekilde kaynar ve sıcak suyumuz sürekli hazırda olmalı, bu sayede işlerimiz hızlı bir şekilde bitmeli. Ocakta kaynayan su hem gaz hem zaman israfıdır. Hem aile hem öğrenci evinde en ihtiyaç duyulan küçük ev aletidir. Kısa zamanda kaynayan suyumuz ile çayımızı da yemeğimizi de hızlı bir şekilde yapabiliriz. Farklı dizaynlara sahip kettleların çeşitlilik yelpazesi oldukça geniştir. Her markada çok kolay bulabileceğiniz bu ısıtıcılar evlerin, işyerlerinin vazgeçilmezidir.

Su Isıtıcısı & Kettle Fiyatları

 Her evin olmazsa olması ketle, her markada bulabileceğiniz mutfağınızı yardımcısıdır. Markasına, özelliklerine ve tasarımına göre fiyatları değişmektedir. Dikkatli kullanıldığı zaman birkaç ayda bozulup yenisi alınmaz uzun süreli kullanım yapılabilir. Bu sebeple kettle alacağınız zaman öncelik olarak özelliklerine bakmanızı öneririz. Kettleın dışı ve haznesinin yapıldığı meteryal, rezistansı oldukça önemlidir. Kullanılan malzeme de kettleın fiyatını etkiler. Ancak uzun süre kullanacağınız bu ısıtıcılar için kaliteli malzeme kullanılan bir kettle almanızı öneririz. 50 TL‘na da bir kettle bulabilirsiniz, 1500 TLna da. Bu tamamen sizin tercihinizdir. Plastik kettlelar diğerlerine göre daha uygundur. Arkasından çelik ve cam kettle gelmektedir. Görsel olarak oldukça zarif duran cam kettlelar sağlık açısından da tavsiye edilir. Bütçenize uygun olan ısıtıcıyı kolaylıkla dilediğiniz her sitede veya mağazalarda bulabilirsiniz.

Su Isıtıcısı & Kettle Temizliği

 Genellikle şebeke suyu kullanıldığından dolayı haznede kireçlenme olacaktır. Bu kireçlenme suyun daha geç kaynamasını sağlar ve sağlığımız için önerilmez. Kireçlenen hazneler için kireç sökücü kimyasallar vardır. Ancak bu kimyasallar toksit bulundurduğu için önerilmez. İnsan vücuduna girebileceği için sağlımızı tehdit eder. Bu nedenle doğal bir yöntem olan ve bütçenizi yormayan sirke ve limon ile bu temizliği çok basit bir şekilde yapabilirsiniz. Sirke asetik asit içeren, asitli meyvelerden üretilen bir sudur. Limon önemli miktarda sitrik asit içeriri ve bu sebeple pH değeri çok düşüktür. Bu iki bileşen madde birleştiği zaman sebiliniz ilk günkü temizliğine kavuşacaktır. Bu karışımı su haznesine yatmadan önce hazırlayınız. Ertesi gün temizleyiniz. Kettle haznesinde kireç kalmadığını göreceksiniz. Bu işlemi belirli aralıkla yaparsanız su ısıtıcınız uzun ömürlü olup mutfaktaki en iyi yardımcınız olmaya devam edecektir.

Su Isıtıcısı & Kettle Yedek Parçaları Hakkında

 Dakikalar içinde suyunuzu kaynatan ve işlerinizi kolaylaştıran bu pratik ürünü alırken üründen beklentileriniz önemlidir. Dış görünüşe önem veriyorsanız farklı tasarımlarda bir kettle bakabilirsiniz. Çelik ya da cam su haznesi tercih edebilir ve ilerleyen zamanda herhangi bir hasar alması durumunda yalnızca hazneyi tedarik edebilirsiniz. Bunun yanında haznenin oturduğu ve alt taban olarak adlandırılan parçanın da tedarik edilerek değişimi mümkündür. Kettle içerisinde biriken tortu ve kirecin kullanım esnasında kabınıza dökülmemesi için ağız kısmında bulunan filtre, hızlı kapatmaya ya da herhangi bir sebeple kırılma ihtimali olan haznenin kapağı da değişimi mümkün olan bir diğer parçadır. Bazı kettlelarda rezistanslar gizli olabilmekte bu durumda komple hazne değiştirmeniz gerekmektedir. Öte yandan elektrik ile olan temasta yaşadığınız sorunda güç kablosu/şebeke kablosu da değiştirilmelidir.

 

İLETİŞİM
footer logo

Çınarköy mah, Ulucak Kemalpaşa cad. no:38 Kemalpaşa İZMİR
0850 255 17 46


Uygunparça © 2024

visa master bank