Uygun Parça
Uygun Parça
SEÇİMİNİZ
Küçük Ev Aletleri
Fritözler / Airfryer

Fritözler / Airfryer Yedek Parçaları


 

Fritözler

  Evlerimizde kullandığımız küçük ev aletlerinden, mutfak robotları, mikserler, kıyma makineleri, çorba makineleri, fritözler ve daha birçok makine hayatımızı önemli ölçüde kolaylaştırmaktadır. Onlarca dakika sürecek işlemleri birkaç dakika içerisinde yapabiliyor olmak bizlere epey vakit kazandıracaktır. Küçük ev aletleri içerisinde öne çıkan makinelerden biri de elbette fritözlerdir. Öncekileri tavada yapmak durumunda kaldığınız, bolca yağ kullandığınız ve sağlığınızı riske edebilecek durumları doğuran bir sistem ile ancak kızartma yapılabilmekteydi. Ancak fritözlerin hayatımıza girmesi ile beraber daha az yağ tüketimi, elektrikten tasarruf, yanma ya da yakma riskinin ortadan kalması, daha hijyenik bir mutfak, kokusuz kızartma yapabilme imkanı ve en nihayetinde sağlığımızdaki riskin minimize edilmesi söz konusu olmaktadır. Bu etmenler ile fritözler hayatımızda önemli bir yere sahiptir.

Fritöz Yedek Parçaları

  Fritözler, tüm diğer mutfak robotlarında olduğu gibi birden fazla yedek parçaya ve birden fazla aksesuara sahiptir. Tek tek ele alacak olursak; en başta süphesiz teflon haznelerden söz etmek gerekmektedir. Sürekli kullanıma tabii olan hazneler zaman içerisinde kullanıma da bağlı olarak bir çatal yada kaşık sürtünmesi ile çizilebilir bu durum sağlığınızı tehdit edecektir. Diğer yandan sürekli yağ ile temas ediyor olması, zaman içerisinde yağın yerleşik bir hale gelerek temizlenemez olmasına yol açabilir. Bu durumda yeni bir makine değil, yeni bir hazne arayışına girmeniz gerekmektedir.

  Yağ ile temas konusunda muzdarip diğer parça ise tel sepetlerdir. Pişen besinin süzdürülmesi için kullanılan fritöz tel sepetleri zaman içerisinde artık çıkaramayacağınız yağ lekelerine ev sahipliği yapması kaçınılmaz bir sondur diyebiliriz. Her fritözde bulunan bu yedek parçayı da diğer parçalar gibi harici olarak tedarik etmeniz elbette mümkündür.

 Kızartma yaparken tavanın başında sürekli beklememizin sebebi nedir diye sorulsa her birimiz aynı cevabı verirdik. Yanmasını önlemek için belirtli aralıklarla karıştırılması, ters yüz edilmesi gerekmektedir. İşte tam bu noktada fritözlerin kolaylık sağlayan yanlarından biri de kendi kendini karıştırabiliyor olmasıdır. Bu da demek oluyor ki başında beklemenize gerek yok hem de pişirdiğiniz besinlerin yanmayacağı garantisi ile. Bu kategori de satılan ürünleri incelersek şüphesiz ilk sırada Tefal markasına ait Actifry serisi karşımıza çıkacaktır. Seri içerisinde bulunan  birden fazla model aynı karıştırıcıyı kullanmaktadır bu nedenle fritöz kullanımı olan herkesin aşina olduğu bir fritöz yedek parçasıdır. Eğer sizin de evinizde bir Tefal Actifry var ise linkteki parçayı incelemek isteyebilirsiniz;

Tefal Actifry karıştırıcı ile buraya tıklayabilirsiniz. Ve daha fazlası yedek parça için buradan bilgi alabilirsiniz.

  Yeni nesil fritöz yedek parçalarını incelediğimizde, fritöz konusunda negatiflik uyandırabilecek durumlara karşı önlem geliştirilmeye çalışıldığını görmekteyiz. Bu fikir elbette yedek parça üzerinden ilerlemektedir. Örneğin, fritözler tavada yapılan kızartmalara göre çok daha az yağ kokusu yayılmasına olanak vermektedir. Ancak yine de yapılan işlemin niteliği gereği kızan yağ muhakkak bir koku yayacaktır. Bu kokunun önlenmesi için fritöz yedek parçaları arasında koku filtreler bulunmaktadır. Fritözler ile azaltılan bu koku meselesi, karbon filtre ya da koku filtresi olarak adlandırılan yedek parça ile minimize edilmeye çalışılmaktadır.

 Tüm yedek parçalar bunlar ile sınırlı değildir. Makinemde başka hangi yedek parçayı değiştirebilirim diye düşünüyorsanız sizin için ufak bir liste yapalım.

‣ Tutma sapı                ‣ Üst Kapak                  ‣ Elektronik Kart

‣ Hazne                        ‣ Düğmeler                  ‣ Rezistans

‣ Tel Sepet                   ‣ Filtreler                      ‣ Fan Motoru Pervanesi

‣ Termostat                 ‣ Ölçü Kaşığı                ‣ Temik Sigorta

‣ Karıştırıcı                   ‣ Fan Motoru

Bu ürünler ve daha fazlası için tek yapmanız gereken site üzerinde, marka ve modeliniz ile kontrol sağlamaktır.

 

Airfryer yedek parça çeşitleri nelerdir?

Airfryer, kızartma yapmak için yağ yerine sıcak hava kullanan bir elektrikli mutfak aletidir. Airfryer yedek parça çeşitleri arasında şunlar bulunur:

  • Airfryer Sepet: Airfryer'ın içine yerleştirilen ve yiyecekleri tutan metal sepettir. Sepet zamanla aşınabilir, kirlenebilir veya hasar görebilir. Bu durumda sepeti uygun bir modelle değiştirmek gerekir.
  • Airfryer Fan: Airfryer'ın üst kısmında bulunan ve sıcak havayı sepetin etrafında dolaştıran pervaneli bir fandır. Fan motoru bozulabilir, pervane kırılabilir veya yavaşlayabilir. Bu durumda fanı uygun bir modelle değiştirmek gerekir.
  • Airfryer Isıtıcı: Airfryer'ın üst kısmında bulunan ve havayı ısıtan elektrikli bir ısıtıcıdır. Isıtıcı arızalanabilir, yanabilir veya kısa devre yapabilir. Bu durumda ısıtıcıyı uygun bir modelle değiştirmek gerekir.
  • Airfryer Termostat: Airfryer'ın yan kısmında bulunan ve sıcaklığı ayarlayan bir düğmedir. Termostat bozulabilir, kırılabilir veya hassasiyetini kaybedebilir. Bu durumda termostatı uygun bir modelle değiştirmek gerekir.
  • Airfryer Zamanlayıcı: Airfryer'ın yan kısmında bulunan ve pişirme süresini ayarlayan bir düğmedir. Zamanlayıcı bozulabilir, kırılabilir veya hassasiyetini kaybedebilir. Bu durumda zamanlayıcıyı uygun bir modelle değiştirmek gerekir.
 
Airfryer yedek parça çeşitleri, marka ve modele göre değişiklik gösterebilir. Ülkemizde çok popüler olan bazı markalar için; Philips Airfryer yedek parçaları, Kumtel airfryer yedek parçaları gibi sitemizden temin edebilirsiniz.

 

 

İLETİŞİM
footer logo

Çınarköy mah, Ulucak Kemalpaşa cad. no:38 Kemalpaşa İZMİR
0850 255 17 46


Uygunparça © 2024

visa master bank