Uygun Parça
Uygun Parça
SEÇİMİNİZ
Beyaz Eşya
Fırınlar & Ocaklar
Düğmeler

Fırınlar & Ocaklar Düğmeler


Fırın & Ocak Düğmesi

  Fırın ve ocaklar genel olarak günümüzde ankastre biçimindedir ve git gide yaygınlaşmaktadır. Hem fırınlar ve hem de ocaklar, birçok yedek parça ile bir araya gelmektedir. Özellikle ısıtma, pişirme temasındaki ürünler olduğundan önemi listesinin ilk sıralarındadır.

  Fırın ve ocaklarda kullanılan yedek parçalara bakacak olursak, özellikle ocak kısmında fırına göre nispeten daha küçük ve daha çok parçası mevcuttur. Bunun asıl nedeni de bek parçalarıdır. Beklerin havuzları, wok bek kafaları, bek şapkaları, ateşleme bujisi, termokulpları derken liste giderek kabarmaktadır. Bek parçaları ocaklar için ihtiyaç duyulan parçalar olsa da ocak düğmesi bu konudaki listenin ilk sırasındaki yerini korumaktadır. Bu durum nihayetinde anlaşılabilirdir. Şöyle ki; ocak düğmesi temizliği için ocak düğmesini yerinden çekip çıkarır ve hem ocak düğmesinin içerisini hem de denk geldiği panel yüzeyini temizleyebiliriz. Bu temizleme esnasında farkında olmadan, küçük bir parça olmasının etkisi ile de çöpe atabiliriz. Ya da üzerine kendisinden daha ağır bir eşya hızla geldiğinde kırılabilir, bu eşya üzerinde unutulduğunda dakikalar içerisinde ezilebilir. Bu durumda da yeni bir ocak düğmesi arayışı zaruri olacaktır. Öte yandan hiçbir kırılma, hasar olmasa da zaman içerisinde sürekli elimiz ile temasında ve temizlerken kullanılan kimyasallar ile üzerindeki değerleri silinebilir. Bu durumda da 180 derece pişmesi gereken öğle yemeğinizi yakabilir ya da çiğ olarak kalmasına neden olabilirsiniz. Bu durumda kalmamak için hızlıca tedarik edebileceğiniz bir parçadır ve diğer yedek parçalarına göre ocak düğmesi nispeten edinilmesi bütçenizi yormayacaktır.

 Bir ocak düğmesine yukarıda saydığımız sebepler ya da herhangi başka bir sebeple ihtiyacınız var ise sizlere memnuniyet ile yardımcı olmak isteriz. Bizlere info@uygunparca.com adresinden dilediğiniz zaman sorunuzu iletebilirsiniz. Sizin için cevap vermeyi bekliyor olacağız.

 

İLETİŞİM
footer logo

Çınarköy mah, Ulucak Kemalpaşa cad. no:38 Kemalpaşa İZMİR
0850 255 17 46


Uygunparça © 2024

visa master bank