Uygun Parça
Uygun Parça
SEÇİMİNİZ
Beyaz Eşya
Aspiratörler / Davlumbazlar
Filtreler

Aspiratörler / Davlumbazlar Filtreler


Davlumbaz Tel Filtre

Günümüzde her mutfakta olan aspiratör veya davlumbazlarda kullanılan koku filtresidir. Mutfakta pişen yemek kokularını alır ve tertemiz ferah bir mutfağınız olur.  Makine modeline göre bazı makinelerde çift bazılarında tek tel filtre kullanılır. Tel filtreler 4 kat telden üretilmişlerdir. Üst taraflarında mandal kısımları bulunur. Mandalın üzerinde iki tırnağı vardır. Bazı tel filtrelerde bu tırnak bir tanedir. Bunların haricinde tel filtrenin alt kısmında da iki adet tırnağı vardır.  Bu tırnaklar tel filtrenin cihazdaki yuvalarına girip filtrenin orada takılı kalmasını sağlıyor. Bazı modellerde alt kısımda hiç tırnak yoktur ama davlumbaz modelleri ona göre üretildiği için yuvasına oturmasında bir sorun yaşanmaz. Makineyi çalıştırdığınız zaman mutfaktaki havayı vakumlar kötü koku önce tel filtrelerden geçeceği için davlumbazın en çok kirlenen yeri filtreleri olacaktır. Davlumbazlar ocağım tam üzerinde olduğu için makarna gibi kokusu olmayan yemeklerde de çıkan buharı çekmek için kullanılır. Mutfaktaki en iyi yardımcılarımızdan biridir. Evinize misafir gelecek ama mutfakta yaptığınız yemek yüzünden tüm eviniz yemek kokuyor. Bu hiç hoş olmaz. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için aspiratörünüzü çalıştırıp yeğinizi rahatça yapacaksınız. Gelen misafirlerinizi ferah mis gibi kokan evinizde gönül rahatlığı ile ağırlayacaksınız.

Davlumbaz Tel Filtre Fiyatları

Tel filtre fiyatları davlumbazın veya aspiratörün markasına modeline göre değişmektedir. Üretim yılı özellikleri ve dış tasarımı fiyatlarını etkileyen önemli özelliklerindendir. Tel filtrelerin boyutları ve ağırlıkları değiştikçe fiyatları da değişir. Küçük ebatlarda bir tel filtre yurtdışında üretilen yeni model davlumbazlara uyum sağlıyorsa o filtrenin fiyatı diğerlerinden farklı olacaktır. Günümüzde her markada aspiratör ve davlumbaz olduğu için ürün yelpazesi oldukça geniştir. Tel filtreleri doğru seçebilmek için makine modeli ile arama yapmanız yeterli olacaktır. En boy ölçü ile tel filtreleri bulmak da mümkündür.

Davlumbaz Tel Filtre Nasıl Kullanılır

Tel filtrelerin davlumbazın altında ocağın tam üstünde yuvaları vardır. Yerlerine takılması gerekmektedir. Tırnaklarının geçeceği yerlere filtreyi yerleştiriyorsunuz ve artık kullanıma hazırdır. Aspiratörlerin bazıları çekmece gibidir, kendinize doğru çektiğiniz zaman cihaz çalışır. Ancak üzerinde lamba ve kademe düğmesi vardır. Davlumbazların hemen hemen hepsinde düğmelidir. Düğmeler kademe şeklindedir. Bir iki üç diye ayrılır. Hangi düğmeye basarsanız davlumbazın motoru o hızda çalışır. Lamba düğmesi vardır. Artık yemeklerinizi koku içinde kalmadan severek, gönül rahatlığı ile yapacaksınız.  

Davlumbaz Tel Filtre Temizliği

Tel filtreler direk yemeğin kokusu çektiğinden çok hızlı kirlenir ve dışta kalan kısmı yağ olur. Tel filtrenizi bu şekilde kullanamazsınız. Davlumbazınız çalışır ama tel filtreler artık filtre görevini yapamaz ve kokuyu içine hapsedemez. Bu sebeple temizlenmesi gerekir. Kimyasallar tel filtrenizi karartabilir. Daha doğal bir yöntem olan sirkeyi kullanabilirsiniz. Yağ kalıntılarını temizlemek için cep sodasını üzerine döküp bekletebilirsiniz. Bu yöntem filtrenizin üzerindeki yağların kolay çıkmasını sağlayacaktır. Bulaşık makineniz var ise makinede de yıkayabilirsiniz. Bu işlemleri düzenli olarak yaparsanız tel filtreleriniz çok kirlenmez ve filtre görevini çok daha iyi yapar. Size de kokusuz mutfakta rahatça yemek yapmak kalır.

 

İLETİŞİM
footer logo

Çınarköy mah, Ulucak Kemalpaşa cad. no:38 Kemalpaşa İZMİR
0850 255 17 46


Uygunparça © 2024

visa master bank