Uygun Parça
Uygun Parça
SEÇİMİNİZ
Küçük Ev Aletleri
Blenderlar - Mikserler

Blenderlar - Mikserler Yedek Parçaları


 

Blenderlar ve Mikserler

Her evde mutlaka bulunan ve çok sık kullanılan blenderlar hayatımızın bir parçası haline gelmiştir. Öyle ki artık çorbalarımızda, yaptığımız pürelerde, bebek mamaları hazırlarken geleneksel yöntemler neredeyse tarihe karışmış durumdadır. Günümüzde tüm bu işlemler için çok daha pratik olan yardımcılarımız bulunmakta ve bizler için hayatı kolaylaştırmaktadır.

Blender Yedek Parça;

 Hayatımızı kolaylaştıran küçük ev aletlerini her gün düzenli olarak ve tekrar tekrar kullanmaktayız. Elbette zamanla kullanımdan kaynaklı küçük ev aletlerimizin ömürleri tükenmeye başlamaktadır. Ancak yalnızca blenderınızın haznesi, parçalayıcı ayağı, bıçağı ya da en ufak parçalarından olan aktarma dişlisi aşındı, kırıldı ya da kayboldu diye tüm makineyi atmak, bütçenizi olumsuz etkileyecektir. Peki, hangi yedek parçaları değiştirilebilir? Öncelikle en çok kullandığımız parçalar ve oluşabilecek durumları değerlendirelim. Katı yiyecekleri parçalayarak daha küçük parçalara ayırır ve dilediğimiz formlara sokmak isteriz. Burada asıl iş işi yapan yedek parçamız bıçağımızdır. Bıçağınız etkin çalışabilmesi için hareket dişlisinin de sağlam olması gerekmektedir. Elbette bu iki yedek parça da kolayca değiştirebilir.

 Her işlemden sonra cam ya da mika olan haznemizi yıkarken, elimizden kayıp düşebilir ve zarar görebilir, kaldı ki hepimizin başına gelmiştir. Neyse ki; hazneler de yedek parça listemizin en çok değişen parçası olarak değiştirilebilir konumdadır.

 Uzun bir karıştırma, çırpma ya da yoğurma işleminin ardından elimizde tuttuğumuz motor gövdesinin giderek daha da çok ısındığını fark ettiğimizde aklıma ilk olarak motor gelir ki bu doğru bir tahmindir. Aralıksız çalışmaya bağlı olarak blender motoru yanabilir ve makinemizin çalışması bir anda kesilebilir. Ancak blender motorları da değiştirilebilir olduğundan yeni bir makine mi almam gerekiyor sorusunu aklımıza getirmeye hiç gerek yoktur. Öte yandan motorumuzun bulunduğu gövdenin yalnızca dış kısmında da çatlaklar, kırılmalar olabilir. Bu durumda da komple gövdeyi değiştirmek sizin için oldukça maliyetli olacaktır ancak uygunparca.com üzerinden bu parçayı da yani blenderınızın dış gövde çerçevesini de alıp kolaylıkla değiştirebilirsiniz.

Blenderlar için özellikle çırpma telleri en çok kullanılan parçalarıdır. Ancak siz ne kadar dikkat ederseniz edin zamanla çırpma telleri esneyerek eski formunu kaybedecektir. Bu durumda da kullanılan kap içerisindeki dolaşım alanı değişecek ve hazneye yapabileceği olası çarpmalar ile haznenize hasar verebilecektir. Bu parçalar da diğer sayılan yedek parça çeşitleri gibi değiştirilebilirdir.

 Markadan markaya ve modelden modele değişiklik göstermekle birlikte, genel olarak çırpma telleri ve çırpma telleri ile gövde arasındaki aktarımı sağlayan adaptörler ayrı ayrı satılmaktadır. Örneğin Philips Blender Yedek Parçaları ve Braun Blender Yedek Parçalarını inceleyecek olsa birlikte de satıldıklarını görmek mümkündür.

Mikser Yedek Parçaları

 Mutfaktaki yardımcılarımızdan biri olan mikserler, sıvı maddelerin homojen bir şekilde karıştırılmasını sağlayan küçük ev aletlerdir. Kullanıma bağlı olarak ve çeşitli sebeplerden dolayı bozulabilen bu küçük ev aletlerinin bakımı ve onarımı için yedek parçalara ihtiyaç duyulmaktadır. Birçok yedek parçadan oluşan mikserin bazı yedek parçaları şu şekilde sayabiliriz:

  • Karıştırma Başlıkları: Karıştırma işlemini gerçekleştirir ve bir mikserin temel bileşenlerinden birisidir.
  • Karıştırma Kabı: İçinde karışım işleminin yapıldığı kaplardır. Farklı boyutlarda ve malzemelerde olabilir.
  • Karıştırma Telleri: Karıştırılan malzemenin homojen bir şekilde karıştırılmasını sağlar. Örneğin yumurta çırpma telleri ile yumurta beyazı ve krema gibi malzemeler homojen bir şekilde çırpılır ve köpürtülür. Genellikle ince tellerden oluşur ve hızlı dönme hareketleriyle malzemeleri havalandırır.
  • Motor veya Motor Parçaları: Mikserin çalışmasını sağlayan parçadır. Zamanla arızalanabilir veya aşınabilir.
  • Kapaklar: Mikser kaplarının üzerine takılan kapaklar karıştırma işlemi sırasında sızıntıları önler.
  • Kontrol Panelleri veya Düğmeler: Mikserlerin çalışma hızını ve işlevlerini ayarlamak için kullanılır. Start/stop düğmesi mikserin çalışmasını başlatır veya durdurur.

Blenderımın/Mikserimin Modelini Nasıl Tespit Edebilirim?

Her makinenin markasının kendisine tanımladığı bir modeli bulunmaktadır ki böylelikle diğerlerinden ayırt edilebilmektedir. Bahse konu olan bu model kodları bazı makinelerde yalnızca model ismi biçimde olabilirken bazılarında ise hem harf hem de rakamları içeren bir kombinasyon olabilmektedir. Arçelik ve Arzum markasına ait birçok blender hem model kodu hem de model ismi içermektedir. Bu nedenle de yedek parça kontrol ederken her ikisini de göz önüne alarak kontrol etmekte fayda vardır. Örnek olarak;

Arzum Blender Yedek Parça için; AR187 Sposa Plus,

Arçelik Blender Yedek parça için; K8525R Eternity,

Tefal Blender Yedek parça için; HB151F30 Actiflow Smart Power tanımlamalarına rastlamanız mümkündür.

 Model kod ya da ismi kimi zaman blender gövdesinin arkasında, çırpma teli adaptörünün çevrilerek oturduğu aşağıya bakan kısmında olabilmektedir. Ancak bu ihtimallerin dışında kesin olarak erişebileceğimiz yer ise elbette faturası ve kutusu üzerinde yazanlar olacaktır. Bu nedenle bir küçük ev aleti satın aldığınızda faturası üzerindeki model kodunu not almak, ihtiyaç halinde kurtarıcınız olacaktır.

 Sözünü ettiğimiz tüm bu parçalar ve daha fazlası artık sizin için ulaşılabilir konumdadır. Braunblender yedek parçaları, Tefal blender yedek parçaları ve daha fazla blender yedek parçasına ulaşmak istediğinizde uygunparca.com olarak sizlere bu ürünleri sunuyor olacağız. Tek yapmanız gereken makinenizin marka ve model kodunu bize iletmektir. Ardından blender yedek parçanıza kolayca ulaşarak, sorununuzu çözebiliriz!

 

İLETİŞİM
footer logo

Çınarköy mah, Ulucak Kemalpaşa cad. no:38 Kemalpaşa İZMİR
0850 255 17 46


Uygunparça © 2024

visa master bank