Uygun Parça
Uygun Parça
SEÇİMİNİZ
Isıtma & Soğutma
Klimalar

Klimalar Yedek Parçaları


 

Klima Yedek Parçaları

Klimalar, kapalı ortamların havasını soğutan, isteğe bağlı olarak ısıtan, hava filtreleme ve dolaşımını sağlamak için hemen her mevsim ihtiyaç duyulan araçlardır. Önceleri sadece yaz aylarında kullanılan ve tek işlevi soğutma olan klimalar, teknolojinin gelişmesi ile ısıtma özelliği de kazanmıştır. Genellikle iç mekan hava kalitesini iyileştirmek ve belirli sıcak ve nem seviyesini korumak amacıyla kullanılır. Klimalar özellikle yaz aylarında vazgeçilmezimiz haline gelmiştir. Sıcak havalarda serinlemek amacıyla kullanılmaktadır. İnsanların yaz sıcağında kapalı ortamlardan çıkmak istememe sebebidir. Özellikle sıcak ve kurak iklimlerde enerji tasarrufu sağlamak amacıyla sulu klima sistemleri tercih edilmektedir. Bu klimalar az maliyetli cihaz türleridir. Bu nedenle sulu klima yedek parçaları oldukça rağbet görür.

Hayatımızı konforlu kılan klimalar, kullanıma bağlı olarak ya da farklı sebeplerden dolayı bozulabilmektedir. Bu durumda klimayı yenilemek yerine bozulan parça ne ise onu bulup değiştirmek daha yerinde bir çözüm olacaktır. Klima yedek parçaları sayesinde arıza ya da bozulmalarda cihazınızı değiştirmek zorunda kalmadan gerekli parçayı temin ederek vakit ve nakit tasarrufu sağlayabilirsiniz. Genel olarak klima yedek parçaları şu şekildedir: Filtreler, fan motorları, soğutma gazı, termistörler, kondansatör ve kompresörler, ısı eşanjörleri, fan pervaneleri, elektronik kartlar, klima kumandası, klima anakartı, ön paneller, su tahliye parçası, elektrik kablosu, gece ışığı açma kapama düğmesi, hava çıkış ızgarası, valf, vana, vana bobini, basınç anahtarı ve drenaj hortumu

Klima Yedek Parçaları Nasıl Değiştirilir?

Klimalar, karmaşık ve elektriksel bileşenlere sahip olduğu için herhangi bir parça değişimi bir teknisyen ya da uzman tarafından yapılmalıdır. Basit bir parça değişimi yapacaksanız eğer yapmanız gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Güvenlik amacı ile klima cihazınızı kapatın ve prizden çekin.
  • Değiştirilecek klima yedek parçasını doğru tespit edip temin edin.
  • Klima kullanıcı kılavuzunu kontrol edin. Özel değişim talimatlarını takip edin. Garanti durumunu kontrol edin. Eğer garantiniz var ise garanti durumunu etkilememek için klima yedek parça değişiminin yetkili servis tarafından yapılmasını sağlayın.
  • Temiz havayı sağlamak amacıyla önemli olan hava filtrelerinin sürekli değiştirilmesi gerekir. Eğer filtre değişimi yapmak istiyorsanız filtrenin bulunduğu bölgeye erişmek için klima panelini açmanız gerekir.
  • Dış ünitedeki fan motoru veya kondensatör gibi parçaları değiştirmek karmaşık olabilir. Bu durumda dış üniteyi açmak ve bu parçaları değiştirmek için uzman bir teknisyenin yardımını almak gerekir.
  • Elektrik bağlantılarını değiştirmek gerekiyorsa, elektriği kesin ve talimatları dikkatlice okuyun.
  • Diğer teknik işlemler ve karmaşık onarımlar için bir uzmandan yardım alın.

Klima sistemleri, doğru ve güvenli bir şekilde çalışmalarını sağlamak için doğru bakım ve onarım gerektirir. Bu nedenler işin uzmanlarından yardım almanız her zaman daha iyidir.

Klima Yedek Parçaları Nerelerde Satılır?

Klima yedek parçaları ve daha birçok aradığınız ürünü teknolojinin gelişmesiyle birlikte internet ortamında kolaylıkla bulabilirsiniz. Klima yedek parçalarını bulabileceğiniz çok sayıdaki sitelerden biri de Uygun Parça’dır. Firmamız siz değerli kullanıcılarımıza, tüm beyaz eşya ve küçük ev aletleri yedek parça ve aksesuarların yanı sıra klima yedek parça malzemelerini de rahatlıkla tek bir yerden bulabileceğiniz ortam sağlamaktadır. Klima yedek parçalarını ürün yelpazemiz sayesinde kolaylıkla sitemizde bulabilirsiniz.

Klima Yedek Parça Fiyatları

Soğutma ve ortamın iklimlendirilmesini sağlayan klimaların yedek parça fiyatlarında klimanın modeli, markası gibi özellikler etkili olmaktadır. Marka ve modeliniz ile uyumlu olan klima yedek parçasını bulmak için tek yapmanız gereken site üzerinden uyumlu modeller listesinden kendi cihazınızla uyumlu yedek parçayı bulmaktır. Tereddüt ettiğiniz durumda site üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İLETİŞİM
footer logo

Çınarköy mah, Ulucak Kemalpaşa cad. no:38 Kemalpaşa İZMİR
0850 255 17 46


Uygunparça © 2024

visa master bank