Uygun Parça
Uygun Parça
SEÇİMİNİZ
Küçük Ev Aletleri
Dondurma Makineleri

Dondurma Makineleri Yedek Parçaları


Dondurma Makinesi

 İçimizi ferahlatan tadıyla yaz akşamlarımızın vazgeçilmezi olan dondurmanın yapıldığı makinedir. Genellikle işletmelerde kullanılır. Ancak evinde de kendi dondurmasını yapmak isteyenler için evde kullanılabilir dondurma makineleri üretilmiştir. Endüstriyel ve ev tipi olarak iki kategoriye ayırabiliriz. İstediğiniz meyvelerle dondurmanızı canınızın istediği zaman yapabilirsiniz. Misafiriniz geldiğinde ne ikram edeceğim derdiniz de kalmayacaktır. Yaz kış yenebilen en sevilen yiyeceklerimiz arasında gelen dondurma özellikle çocuklarımızın vazgeçilmezidir. Ev tipi dondurma makineleri de kendi aralarında ikiye ayrılır. Kompresörlü olanlar ve kompresörlü olmayanlar. Kompresörlü ev tipi dondurma makinelerinde canınızın istedi her an dondurmanızı yapabilirsiniz. Kompresörü olmayan makinelerde haznenin donmasını beklemek zorundasınız.  Bu makinelerde dondurmanızı yapmadan önce haznenizi buzlukta bekletmeniz gerekmektedir.

Dondurma Makinesi Fiyatları

Genellikle endüstriyel makineler üretilir. Dondurma makinesi ev için çok tercih edilmeyen genellikle cafe, pastane gibi her sokakta mutlaka birden fazla gördüğümüz dondurmacıların kullandığı makinelerdir. Birçok markada bulabileceğimiz bu makinelerin fiyatları 300 TL’den başlayıp yüksek rakamlara kadar çıkabilmektedir. Ev tipi olarak kullandıklarımız endüstriyel makinelere göre çok daha uygun fiyatlıdır. Endüstriyel makinelerde soft, sert ve tava tipi olarak farklı şekillerde dondurma yapılabilmektedir. Birden fazla özelliklere sahip bu endüstriyel makinelerin özellikleri arttıkça fiyatları da artmaktadır. Haznesinden dış dizaynına kadar farklılık gösterebilir. Paslanmaz çelik hazne olan makineleri tercih etmenizi öneririz. Evinizde kullanacaksanız özel tasarım olan görsel olarak göze hitap eden makineleri de tercih edebilirsiniz. Dondurma makinesinin hacmi fiyatını çok etkilemektedir. Hacmi büyük bir makinede cafe restoran gibi işletmelerde çok tercih edilir. Elektrik tasarrufu için büyük hacimli bir makine ile az elektrik yakarak çok dondurma yapılabilir. Ev tipi dondurma makinelerinde az miktarda dondurma üretebilirsiniz.

Dondurma Makinesi Nasıl Kullanılır ve Yedek Parçaları Hakkında

Dondurma yapmak makinesi ile çok kolay bir iştir. Ancak dondurmanın içine koyacağınız malzemelerin ölçüleri oldukça önemlidir. Bu bilgilere sahip değilseniz yaptığınız dondurma çöp olabilir. Bir bilenden tarif alabilir veya internetten güzel tarifler bularak kendi dondurmanızı yapabilirsiniz. Bu tarifi uygularken dondurma makinelerinin içerisinden çıkan ya da sonradan dahil edebileceğiniz aksesuar olarak nitelendirilebilen ölçü kabını tedarik edebilirsiniz. Cafe, restoran gibi işletmelerde dondurmalar için belli ölçüleri ve usları vardır. Böyle bilgilere ihtiyaç duymayacaklardır. Gelelim dondurmanın yapılış kısmına. Hazırladığınız karışımı donmuş haznesine dökerek düğmesine basmanız yeterlidir. Kullanılan bu hazne aynı zamanda kırılabilir, hasar görebilir ya da kaybolabilir. Neyse ki hazne de hangi sebeple değişmesi gerekirse gereksin tedarik edilebilen ve değiştirilebilen yedek parçalar arasındadır. Dondurmanın kaç dakikada yapılacağı makinesine göre değişir. Bu zaman değişikliğini makinelerde timer/zamanlayıcı olarak adlandırılan yedek parça sağlamaktadır. Zamanlama ile ilgili sorun yaşadığınızda öncelikle bu parçanın değişmesi gerektiğini aklınıza getirebilirsiniz. Makinenin üzerinde belirtilen süreye göre zaman ayarını yaparak makinenin başlat tuşuna basıp dondurmanızı yapmaya başlayabilirsiniz. Tuş ya da diğer düğmelerde herhangi bir sorun yaşarsanız endişe etmemenizi öneririz. Zira düğmeler de değiştirilebilen yedek parçalar arasındadır. Dileğiniz meyveler ile dondurmanızı doğal olarak renklendirebilir ve tatlandırabilirsiniz. Hem daha sağlıklı hem daha lezzetli dondurmalar yapmanız artık evinizde de mümkün. Mükemmel bir sunumla misafirlerinizin gözlerini kamaştıracak tadına doyamayacakları dondurmalar yapmanız artık sizin elinizde. Tüm bu tatları bizlere sunan bu makinelerde yaşadığınız herhangi bir parça sorunu için de bizlere danışabilir ve yedek parçanız hakkında tedarik edilip edilemeyeceğine dair bilgi talep edebilirsiniz.

Dondurma Makinesi Temizliği

Makinenin temizliği kolaydır. Kolayca sökülüp içini saf su ile silmeniz yeterli olacaktır. Kimyasallar ile temizlemenizi önermiyoruz. Kimyasal kalıntıları kalabilir dondurma ile karışıp tükettiğimiz zaman sağlığımız açısından olumsuz sonuçlar ile karşılaşabiliriz.

 

İLETİŞİM
footer logo

Çınarköy mah, Ulucak Kemalpaşa cad. no:38 Kemalpaşa İZMİR
0850 255 17 46


Uygunparça © 2024

visa master bank