Uygun Parça
Uygun Parça
SEÇİMİNİZ
Küçük Ev Aletleri
Buharlı Pişiriciler

Buharlı Pişiriciler Yedek Parçaları


Buharlı Pişiriciler

  Buharlı pişiriciler, çeşitli besinlerin besin değerini kaybetmeden sağlıklı bir yöntem ile pişirilmesine olanak sağlamaktadır. Kızartma, ızgara gibi birçok pişirme yöntemi bulunmaktadır. Ancak bu yöntemler arasında tartışmasız sağlığımıza dost olan yöntem pişirme işleminin buhar ile yapılmasıdır. Buharlı pişiriciler, yalnızca sebze değil aynı zamanda kırmızı et, tavuk eti, hindi eti, pirinç ve aklınıza gelebilecek onlarca besinin pişirilmesine olanak vermektedir. Kullanım açısında da oldukça basit yapılı olması zamandan ve enerjinizden tasarruf anlamına gelecektir. Örneğin zaman ayarlı bir pişirici kullanıyorsanız yalnızca ne kadar süre pişme işlemine devam etmesini istediğinizi belirtmeniz ve malzemelerinizi pişiricinizin içerisine eklemeniz yeterli olacaktır. Sağlıklı öğününüz hazır olduğunda size sesli uyarı verecektir. Diğer yandan buharlı pişiricilerde hazne yüzeyinin her bölgesine aynı oranda buhar etki edeceği için, her lokmada aynı lezzeti yakalayabileceksiniz.

Buharlı Pişirici Yedek Parçaları

 Buharlı pişiriciler, pişirilecek besinin alması gerektiği su miktarını belirtecektir. Pişiricinizi kullanabilmek için yeterli miktarda su eklemeniz ve pişiricinizi açma kapama düğmesine basmanız yeterli olacaktır. Zaman içerisinde, hem aldığınız lezzetten hem de sağlığınıza iyi gelmesi sebebi ile kullanımının sürekli hale gelmesi muhtemeldir. Sürekli hale gelen kullanım beraberinde yıpranmayı, hasar almayı, bozulmaları meydana getirebilmektedir. Peki ya pişiricimiz bozulur bozulmaz çöpe mi atacağız? Elbette, cevabımız hayır olacak. Böyle bir durum ile karşı karşıya geldiğinizde makineniz için yedek parça tedarik edip edemeyeceğinizi araştırmanız gerekmektedir. Tam da bu nokta da biz sizler için tedariği mümkün ürünleri bir araya topladık. Hangi yedek parçalar değişime müsaittir?

 Buharlı pişiriciler, fonksiyonlarına göre yedek parça ve aksesuar konusunda da farklılık göstermektedir. Bazı pişiriciler yalnızca tek bir hazne kullanırken, bazı pişiriciler ise üç hazne kullanabilmektedir. Bu hazneler her pişirme işleminin ardından temizlenmeli ve bir sonraki pişirme işlemini temiz şekilde beklemelidir. Bu temizleme işlemi esnasında elinizden düşüp kırılabilir, yıkarken fazla bastırmış olmanız ya da üzerine ağır bir parçanın konulması nedeni ile çatlaklar oluşabilir. Bu durumda sağlıklı olarak yemeklerinizi yapmaya devam edebilmek için muhakkak hasarlı haznenizi değiştirmeniz gerekmektedir.

 Çalışma prensibi olarak, eklenen suyun buhara dönüşmesi ve bu buharın besine geçmesi ile pişmektedir. Örneğin pişirme işlemine başladığınızda belirtilen miktarda suyu, su haznenize ekledikten sonra makineniz piştiği uyarısını vermiş olabilir ancak siz daha fazla pişmesini istiyorsanız, su haznenize dilediğiniz miktarda suyu ekleyerek çalışmaya devam etmesini sağlayabilirsiniz. Burada en başta koymuş olduğunuz su pişirmeye yeterli olmadığında ve makine çalışmaya devam ettiğinde, olmayan suyu buhara çevirmeye çalışacak ancak bunu yapamayacağı için bozulma yaşanabilecektir. Bu gibi durumlarda pişme işlemi esnasında ara ara suyunu kontrol etmekte fayda vardır. Ancak işlem esnasında kontrol edemeyeceğiniz bir durum oluşacaksa suyu bittiğinde otomatik kapanan makineler kullanmanız daha sağlıklı olacaktır.

Buharlı pişiricilerde tüm diğer ev aletlerinde olduğu gibi birden fazla yedek parça bulunmaktadır. Su haznesi, pişirme kabı, pişirme haznesi ve pişirme kapağı, elektronik kart, açma kapama düğmesi ve açma kapama anahtarı, dijital ekran paneli bunlardan bazılarıdır. Makinenin fonksiyon ve boyutu arttıkça kullanılan yedek parça sayısı da aynı oranda artış gösterecektir.

Diğer taraftan birçok yedek parçası olduğu gibi birçok aksesuarı da bulunmaktadır. Bu aksesuarlar en az yedek parçaları kadar kullanılmaktadır. Isıya dayanıklı çikolata eritme kapları ile mükemmel kıvamlı çikolatalar hazırlayarak, pastalar yapabilirsiniz. Metal, katlanabilen, paslanmaz süzgeç/ilistir görünümlü haşlama sepeti ile sebzelerinizi dilediğiniz gibi yerleştirebilir ve bu şekilde pişirme işlemi yapabilirsiniz. Buharlı pişiriciler içerisinde yumurta yerleştirip, kolayca pişirebileceğiniz, yumurta aparatları da kahvaltılarınızda size yardımcı olacaktır.

Kimi buharlı pişiriciler aynı zamanda hem blender hem de pişirici işlevi görebilmektedir. Eğer blender fonksiyonuna sahipse yedek parça listeniz daha da artacaktır. En başta doğrayıcı, öğütücü, ince ve kalın dilimleyiciler de eklenecektir. Öte yandan bebeklerin mamalarını hazırlamak için kullanılabilecek sık öğütme işlevi ve pişirme işlevi olan makineler de bulunmaktadır. Aynı şekilde bu makinelerde de doğrayıcı, ezici ve öğütücü aparatların da yedek parçalar olduğunu ve hasar görmesi, kırılması ya da kaybolması durumunda tedarik edilerek kolayca değişimi yapılıp yeniden eski performansında kullanılabilmesi mümkündür.

 Sitemiz üzerinde yer alan buharlı pişirici parçaları incelemek için buraya tıklamanız yeterlidir. Eğer içerisinde kendi markanıza rastlamadıysanız, bizimle iletişime geçmeniz halinde sizin için yedek parçayı araştırabilir ve size tedarik edilip edilemeyeceğine dair aktüel bilgiyi iletebiliriz.

İLETİŞİM
footer logo

Çınarköy mah, Ulucak Kemalpaşa cad. no:38 Kemalpaşa İZMİR
0850 255 17 46


Uygunparça © 2024

visa master bank