Uygun Parça
SEÇİMİNİZ
Küçük Ev Aletleri
Buharlı Pişiriciler

Buharlı Pişiriciler Yedek Parçaları


MARKALAR
Arzum
Bosch
Fakir
Philips
Tefal
AEG
Sinbo
Goldmaster
Homend

ÇOK SATANLAR

Buharlı Pişici

En sağlıklı beslenme biçimidir. Buharda pişen sebzeler vitaminlerini asla kaybetmez ve asıl tatlarına o zaman ulaşabilirsiniz.  Yağda kızartmak yerine buharda pişen yemekler ile sağlığınızı koruyacaksınız. Kendinin ve sevdiklerinin sağlığını düşünen sağlıklı beslenmeyi seven kişilerin özellikle spor yapanların mutfağında bu makineden mutlaka bulacaksınız. Bazı buharlı pişiricilerin özellikleri arasında et ve sebzeyi bir arada pişirebiliyorsunuz. Balıktan pirince aklınıza gelebilecek her besini bu cihazda pişirebilirsiniz. Az miktarda su ve istediğiniz besini haznesine yerleştirmeniz yeterli olacaktır. Zaman ayarlı olduğu için başında pişmesini beklemenize gerek yoktur. Pişirme tabağının her yerine aynı ölçüde buhar veren bu cihazla pişmeyen yer kalmayacak. Yiyecekleriniz istediğiniz ayarda ve sağlıklı bir şekilde sofranızda olacaktır.Bu size hem zamandan tasarruf sağlayacak hem de sağlığınız ve lezzeti için vazgeçemediğiniz bir pişirme yöntemi olacaktır.

Buharlı Pişirici Fiyatları

Günümüzde birçok markanın buharlı pişiricisi vardır. Fiyatları da ürün çeşitliliği gibi fazladır. Her markanın kendine özgü fiyatı vardır. Bu fiyatlamaya ürünün teknik özelliklerinden , kullanıldığı metaryeline , dış dizaynına kadar farklılık gösterebiliyor.Watt gücü her makinede farklılık gösterebilir. Cihazınız alırken bu detaylara dikkat etmeniz gerekir. Her cihazın pişirme hızı aynı değildir, teknik özelliklerinde belirtilir.  Pişirme hazneleri farklılık gösterebilir. Haznenin büyüklüğü küçüklüğü haneden yaşayan kişi sayısına göre seçilmeli. Kalabalık ailelerde küçük haznelerde pişirmek sizi yoracak ve boşuna elektrik israfına sebep olacaktır. Eviniz için bir buharlı pişirici alacaksanız önce teknik özelliklerine bakmanızı öneririz. Dış tasarıma önem verenlerdenseniz bu cihazların fiyatlarında artış göreceksiniz. Ancak tasarımı ile farkındalık yaratan bu cihazlar ile mutfağınız göz dolduracak. Günümüzde 500 TL’ye de bir buharlı pişirici, bulabilirsiniz 5500 TL ‘ye de. Bu tamamen sizin seçimleriniz ile alakalıdır. Aynı anda hem sebze hem de et pişiren teknik özelliği fazla olan buharlı pişiricilerde fiyatlar farklıdır. Ancak böyle sağlıklı besinler pişirebileceğiniz bu cihazı alırken çok ucuza kaçmak yerine sağlığımızı düşünerek ve biraz da araştırma yaparak çok güzel sonuçlara ulaşabilir ve buharda pişen sağlıklı besinlerinizi afiyetle tüketebilirsiniz.

Buharlı Pişirici Nasıl Kullanılır

Kullanımı oldukça kolaydır. Makinenin üzerinde pişirilecek her ürün için kullanılacak su miktarı yazmaktadır. Belirttiği kadar suyu makineye ekledikten sonra pişireceğiniz ürünü haznesine koyuyorsunuz ve makineyi çalıştırıyorsunuz işte bu kadar basit. Pişme esnasında pişirmekte olduğunuz sebzeniz veya etiniz yeri kadar pişmedi ve suyunuz bitti ise haznesine su ekleyebilir ve pişmeye devam etmenizi sağlayabilirsiniz. Haznede su bittiği halde makineniz çalışmaya devam ederse cihazınız bozulur. Bunu önlemek için suyu bittiğinde otomatik kendini kapatan makineler de vardır. Bu takibi yapamayacak kadar yoğun bir hayatınız var ise su bittiğinde otomatik kapanan makineleri tercih etmenizi öneririz. Buharlı pişicilerde genellikle 3 hazne vardır. Suyu eklediğiniz buhar haznesi ve buhar tabakları. Buhar haznesine suyunu tabaklarına da pişirmek istediğiniz ürünü koymanız yeterlidir. Tabaklarını doğru bir sıralama ile yerleştirmeniz önemlidir. Buharlı pişiriciler hızlı bir pişirme ile yiyeceklerini buharında pişirir. Ocakta yapacağınız yemekten çok daha hızlı pişer ve yiyeceğiniz pişerken başında beklemek zorunda kalmazsınız. Pişirme haznesinde fazla kalan gıdalarınızı dolapta saklayabilir ve daha sonra tüketebilirsiniz. Pişirdiğiniz gıdalar haznesine yapışmaz. Kullanımı da oldukça pratik bir cihaz olan buharlı pişiriciler hayatımızı oldukça kolaylaştıracaktır.

Buharlı Pişirici Temizliği

Pişirdiğiniz gıdalar tabaklarına yapışmadığı için tabakların temizliği kolay olacaktır.  Cihazı kimyasal maddelerle temizlemenizi önermiyoruz. İyi temizlenememiş ve kimyasal kalıntısı kalmış makinede gıdalarla birlikte vücudumuza girer buda sağlığımızı olumsuz etkileyebilir. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için doğan bir temizlik yöntemi olan sirke ile temizlemenizi öneriyoruz. Cihazın kapalı olduğundan emin olduktan sonra 150ml suya 50ml beyaz sirke ekleyiniz. Beyaz sirkenin diğer sirkelere göre kokusu daha azdır. Bu sebeple cihazda sirke kokusunun kalmaması için beyaz sirke öneriyoruz. Sirkeli suyumuzu hazneye koyduktan sonra su doldurma deliğini kapatmalıyız. Haznenin içinde yiyecek olmadan kullanıma hazır konuma getirip buharda pişirme düğmesine basınız.Bu şekilde cihazınızı 5-6 dakika çalıştırıp kapatalım ve fişini çekelim. İçindeki suyu değiştirip haznesini temiz su ile yıkadıktan sonra hazneyi temiz su ile doldurup aynı işlemi sirkesiz su ile 20 dakika pişirelim. Bu işlemi de yaptıktan sonra cihazınız ilk günkü temizliğine kavuşacaktır. Temizleme işleminiz bittikten sonra su haznesine su koyulan yerdeki su kapağını açık bırakalım. Bu yaptığımız işlem sayesinde cihazımızda bakteri oluşmayacak ve sağlıklı besinleri afiyetle tüketebileceğiz.

İLETİŞİM
footer logo

2132 sok. no:6/1 Bayraklı İzmir
0850 255 17 46


Uygunparça © 2021

visa master bank