Uygun Parça
Uygun Parça
SEÇİMİNİZ
Beyaz Eşya
Su Sebilleri

Su Sebilleri Yedek Parçaları


Su Sebilleri;

İnsan hayatında en çok ihtiyaç duyulan şeydir su ve sağlığımız için  günde 2 - 3 litre su tüketmeliyiz. Su tüketmekten ziyade temiz su tüketmek sağlığımız için çok önemlidir. Su sebilleri hayatımızı kolaylaştıran bir cihazdır. İstediğimiz an sıcak, istediğimiz an buz gibi suya sahip olabileceğimiz bu su sebilleri günümüzde birçok evde bulunmaktadır. Sebillerin içinde yer alan paslanmaz çelikten üretilmiş su tankları vardır. Evimizde kullandığımız su sebillerinin hacimleri 70 – 100 lt arası değişmektedir. İşyeri için özel tasarlanan su sebillerinde bu hacim 500 lt’ye kadar çıkmaktadır.

Su Sebilinde Hangi Yedek Parçalar Kullanılır;

Sebilin üzerinde damacanayı koyacağımız bir yuvası vardır. Yuvanın ortasında sivri bir parça. Markadan markaya ve modelden modele değişiklik göstermek ile beraber, kimi markada damacana yuvası ile iğnesi birlikte satılabilirken, kimi markada ise ayrı ayrı üretilebilmektedir. Sebil üzerinde en çok kullanılan parçalar ile şüphesiz ki sıcak ve soğuk suyun ayrımını sağlayan düğmelerdir. Su sebili damacana yuvası ve iğnesinde de olduğu gibi, birlikte set halinde ya da ayrı ayrı üretimi mümkündür. Su almak için bardağını koyduğunuz yer ızgara kapağıdır. Ve altında bir ızgarası vardır. Ayrı ya da birlikte üretimi ve satışı mümkündür. Bu iki parça birbirini tamamlamaktadır. Bardağınızdan suyun taşması halinde etrafa taşmasını önleyerek kendi haznesinde biriktirmektedir. Bazı sebiller dijital ekranlı olmaktadır. Bu tip su sebillerinde dijital ekran, bu ekranın komutlandırıldığı ekran kartı bulunacaktır. Bunlar genellikle yeni modellerdir. Bu ekranlar ile su sebilinizi yönetebilir, örneğin suyun derecesini ayarlayabilirsiniz. İşyerlerinde kullanılan bir sebilde sebilin dış kapağına sabit şekilde bardak tutucu görmeniz muhtemeldir.

Su Sebili Yedek Parçalarının Temizliği Hangi Sıklıklarda Yapılmalıdır;

Su sebilinizi evinizde kullanıyorsanız üç ayda bir genel temizliğini yapmalısınız. Bu temizlik kullanım sıklığına göre elbette değişiklik göstermektedir. İşyerinde kullanılan bir sebilin temizliği en geç iki ayda bir yapılmalıdır. Genel temizliğinin yanında su sebilleri de diğer beyaz eşyalar gibi onlarca yedek parça ile tamamlanmaktadır. En sık kullanılan ızgara ve ızgara kapağını mümkün olduğu kadar kısa aralıklar ile temizlemek sağlığımız için oldukça önemlidir.

 

Su Sebili Yedek Parça Fiyatları;

 

Su sebillerin ürün yelpazesi oldukça geniştir. Her markada su sebili bulabilirsiniz. Su sebilinizi alırken ürün özelliklerine ve yedek parçalarının tedarik edilip edilemeyeceğine bakarak karar vermelisiniz. Aldığınız su sebili ile belirli bir zamandan sonra hijyen açısından musluklarını değiştirmeniz gerekebilir. Hijyenin yanı sıra kullanılan parçalar hasar görebilir. Bu gibi durumlarda yedek parça arayışınıza girdiğinizde elbette fiyat araştırması yapılması gerekmektedir. Diğer beyaz eşya yedek parçalarında olduğu kadar yüksek fiyatlar söz konusu değildir. Bu elbette kullanılan markaya, üretim yılına bağlı olarak da değişiklik göstermektedir.

İLETİŞİM
footer logo

Çınarköy mah, Ulucak Kemalpaşa cad. no:38 Kemalpaşa İZMİR
0850 255 17 46


Uygunparça © 2024

visa master bank