Uygun Parça
SEÇİMİNİZ
Beyaz Eşya
Su Sebilleri

Su Sebilleri Yedek Parçaları


MARKALAR

ÇOK SATANLAR

Su Sebili;

İnsan hayatında en çok ihtiyaç duyulan şeydir su ve sağlığımız için  günde 2 - 3 litre su tüketmeliyiz. Su tüketmekten ziyade temiz su tüketmek sağlığımız için çok önemlidir. Su sebilleri hayatımızı kolaylaştıran bir cihazdır. İstediğimiz an sıcak , istediğimiz an buz gibi suya sahip olabileceğimiz bu su sebilleri günümüzde birçok evde bulunmaktadır. Sebillerin içinde yer alan paslanmaz çelikten üretilmiş su tankları vardır. Evimizde kullandığımız su sebillerinin hacimleri 70 – 100 lt arası değişmektedir. İşyeri için özel tasarlanan su sebillerinde bu hacim 500 lt’ye kadar çıkmaktadır.

Su Sebili Nasıl Kullanılır;

Sebilin üzerinde damacanayı koyacağımız bir yuvası vardır. Yuvanın ortasında sivri bir parça. Damacanayı plastik kapağını çıkartmadan bu yuvaya yerleştirdiğiniz zaman yuvadaki diş plastiği delecek ve sebilinizin içine su geçişi sağlanacaktır. Sebilin üzerinde bulunan kırmızı ve mavi renkli iki adet düğmesi mevcuttur. Kırmızı musluktan sıcak mavi musluktan soğuk su gelmektedir. Sebillerde otalama 2 – 5 litre arası sıcak ve soğuk su deposu vardır ve fişi takılı oluğu süre boyunca deposundaki suyun sıcaklığını , soğukluğunu aynı derecede korur. Bardağı koyduğunuz yer ızgara kapağıdır. Ve altında bir ızgarası vardır. Bardağınızı koyduğunuz zaman taşan sular ızgaraya dökülür. Izgaradaki su dolduktan sonra suyunu dökmeliyiz. Bazı sebiller dijital ekranlı olmaktadır. Bunlar genellikle yeni modellerdir. Ekranından da sebili yönetebilir, suyun derecesini ayarlayabilirsiniz. Bu tip sebiller ekransız olan sebillere göre daha pahalıdır. Sebillerin yanında bardak tutucusu vardır. Genellikle işyerinde kullan at bardak kullanıldığı için bardak tutucu çok sık kullanılmaktadır.

Su Sebili Temizliği Hangi Sıklıklarda Yapılmalıdır;

Sebilinizi evde kullanıyorsanız üç ayda bir temizlemelisiniz. Bu temizlik kullanım sıklığına göre değişiklik göstermektedir. İşyerinde kullanılan bir sebilin temizliği en geç iki ayda bir yapılmalıdır.

Su Sebili Temizliği Nasıl Yapılmalı;

Bazı sebillerde kendini temizleme özelliği vardır. Tek tuşla sebilinizi temizleyebiliyorsunuz. Ancak Bu sebillerin maliyetleri de ona göre belirlenmektedir. Sebilinizi temizlemek için satılan bazı kimyasallardan yardım alabilirsiniz. Ancak hem doğal hem masrafsız hem de daha hijyenik olması için sirke ve limondan yardım alabilirsiniz. Sirke asetik asit içeren , asitli meyvelerden üretilen bir sudur. Limon önemli miktarda sitrik asit içeriri ve bu sebeple pH değeri çok düşüktür. Bu iki bileşen madde birleştiği zaman sebiliniz ilk günkü temizliğine kavuşacaktır. Bu karışımı sebilinize eklemeden önce sebilinizin fişini çekiniz ve sebilde su kalmadığından emin olmalıyız. Sebilin arkasında tahliye musluğu vardır.Tahliye tapasını açarak sebilin iç haznesinde kalan suyu boşaltın ve bittikten sonra tapası ve muslukları geri kapatmayı unutmayın. Damacananızın üçte birini su ile doldurun. Doldurduğunuz suyun üzerine bir adet limonun suyunu ve bir litre sirkeyi koyalım. Ve temizlik için gerekli olan karışımımız hazır. Damacanayı sebile takalım ve hazırladığımız karışım sebilin haznesine dolsun. Her saat başı hem sıcak hem soğuk musluktan ikişer bardak su alalım. Bu sayede musluk borularımız da temizlenmiş oluyor. 3 saatin sonunda sebilin fişini çekip içindeki suyu boşaltalım. Sebilin içinde hazırladığımız karışımdan kalmaması için damacanayı çeşme suyu ile doldurup sebile takalım ve içindeki suyu bitene kadar boşaltalım. Boşaltma işlemini hep tıpasından hem musluklarından yapmanız gerekmektedir. Bu işlemi 2-3 kez yapmanız yeterlidir. Sonunda sebiliniz mükemmel temizliğe kavuşacak içtiğiniz suyun tadı bile güzelleşecektir. Sağlığınız için sebilinizi temizleyin.

Su Sebili Fiyatları;

Sebillerin ürün yelpazesi oldukça geniştir. Her markada su sebili bulabilirsiniz. Su sebilinizi alırken ürün özelliklerine bakarak karar vermelisiniz. Ürün özellikleri , hacmi , üretildiği yıl sebil fiyatlarını etkilemektedir. Her bütçeye uygun su sebili bulmanız mümkündür. İşyerleri için satılan sebiller hacimleri oldukça büyük olduğu için evde kullanılan sebillere göre daha pahalıdır.

İLETİŞİM
footer logo

Çınarköy mah, Ulucak Kemalpaşa cad. no:38 Kemalpaşa İZMİR
0850 255 17 46


Uygunparça © 2021

visa master bank