Uygun Parça
SEÇİMİNİZ
Beyaz Eşya
Çamaşır Makineleri

Çamaşır Makineleri Yedek Parçaları


MARKALAR

KATEGORİLER

ÇOK SATANLAR

Çamaşır Makineleri

Hem zaman hem sudan tasarruf ettiren hayatımızı kolaylaştıran , her evin olmazsa olmazıdır çamaşır makineleri.Hijyen için kullanılması çok önemli olan bu makinelerin hayatımızdaki yeri büyüktür.

Çamaşır Makinesi Seçimi;

Kıyafetlerinizi kolayca temizleyebildiğiniz bu makinelerin ürün yelpazesi oldukça geniştir. Her markanın birden fazla modeli ile çamaşır makinesi vardır.  Bütçenize uygun her markada çamaşır makinesini kolaylıkla bulabilirsiniz. Makinenin fiyatlarını etkileyen en belirgin özelliklerinden biri hacmi, markası, üretim yılı sonra da program çeşitliliğidir. Makinenin hacmi ne kadar büyük olursa çamaşırları bölmek yerine tek seferde yıkayabilirsiniz. Makinenin kazanı yani tamburu da çok önemlidir. Suyun hareketini sağlayan önemli bir parçadır. Makineye su kazanın üzerindeki deliklerden gönderilir. Kazanın etrafında bulunan tambur paleti dediğimiz parçalar sayesinde de çamaşırlarımız yıkanmaktadır.  Kalabalık ailelerde işinizi kolaylaştıracaktır. Yeni üretilen bir makine daha alt modellerine göre daha pahalı olabilir, bu tutar makinenin markası ile de ilgilidir. Dijital ekranından hangi işlemi kaç dakikada yaptığına kadar takip edebilir programlarını ayarlayabilirsiniz. Buharlı temizlemeye kadar birçok farklı seçenekli programları mevcuttur. Bu seçenekler arttıkça makinenin fiyatı da artmaktadır. Enerji tasarruflu makineler bütçenizi olumlu yönde etkileyecektir.

Çamaşır Makinesi Temizliği;

Çamaşır makinenizi sürekli kullandığınız ve ıslak kaldığı için contası zamanla bakteri üretecektir. Bu bakterilerden kurtulmak için makinenizi temizlemeniz gerekir. Kuru bir bezle contanızda kalan su birikintisini silmeniz bakteri ve küf oluşumunun önüne geçecektir. Makinenizi arada boş olarak yüksek ısıda çalıştırmanız makinenizin temizliği için önemlidir. Temizlenmeyen makineler zamanla küflenme ve kireç yapar. Makinenizi düzenli olarak temizlemeniz kıyafetlerinizin de daha temiz yıkanmasını sağlayacak ve makinenizin ömrünü arttıracaktır. Makine temizliği için üretilen kimyasalları deterjan bölümüne koyarak yüksek ısıda içi boş bir şekilde çalıştırmanız gerekir. Makinenizin rezistansında kireçlenme olmaması için de kullanılan kimyasallar vardır. Makine temizliğinizi düzenli olarak yaparsanız çamaşırlarınız daha temiz olacak ve paranız cebinizde kalacaktır. Aksi halde makinenizin servis ücreti veya yeni bir makine almak durumunda kalabilirsiniz. Buda bütçenizi çok zorlayacaktır.

Çamaşır Makinesinde Kurutma Özelliği;

Çamaşır makinelerinin bazı modellerinde hem yıkama hem kurutma işlemi yapılabiliyor. Yıkama işlemi bittikten sonra kurutma işlemine geçiliyor. Siz bu esnada makinenizin hangi işlemi ne kadar sürede yaptığı, kaç dakikalık bir işlemi kaldığını ekranından takip edebilirsiniz. Bu sayede çamaşırları asmak yerine başka bir işinizi yaparak zamandan büyük bir tasarruf sağlayabilirsiniz. Makinenin üzerinde kaç kg. yıkama kaç kg. kurutma olduğu yazmaktadır. Alırken bunlara dikkat ederek almalısınız. Çamaşırlarınızın makineden temiz ve kuru bir şekilde çıkması da zamanınızdan büyük bir tasarruf sağlayacaktır.

Çamaşır Makinesinde Enerji Tasarrufu;

Çamaşır makinenizi kaç kilo alacağınızı belirleyen en büyük etken evde kaç kişi yaşadığıdır. Kalabalık ailelerde hacmi büyük bir makine hayatlarındaki büyük zaman ve enerji tasarrufudur.8kg. lık bir çamaşır makinesinde ortalama 50 kg. su kullanılmaktadır. Enerji tasarrufu makinenin üzerinde belirtilen A+ , A++, A+++ şeklinde gösterilir. + işaretleri enerji tasarrufunun arttığını gösterir. Enerji tasarrufu ne kadar fazlaysa o kadar tasarruf edersiniz. Makinenizi alırken bunlara dikkat etmeniz gerekir.

Çamaşır Makinesinde Ön Yıkama ;

Çamaşır makinelerinde ön yıkama programı vardır. Bu program çamaşırların daha hijyenik olması için kullanılır. Çok kirli veya zor lekelerde ön yıkama tercih edilir. Makinenin tüm programlarında ön yıkama yoktur. Ön yıkamayı kullanabileceğiniz programlar her makinede farklıdır. Genellikle uzun yıkamalarda kullanılır. Kısa süren yıkamalarda ön yıkamayı kullanamazsınız. Çıkmayan lekelere karşı kullandığımız çamaşır deterjanları da ön yıkama gibi çok önemlidir.

Çamaşır Makinesinde Deterjan Nereye Koyulmalı;

Makinenizin sağ veya sol üst gözünde bir çekmecesi vardır. O çekmeceyi çekip içindeki bölmelerden sol tarafa toz deterjan koymalısınız. Çamaşırlarınızın kirliliğine göre deterjan ölçeğinizi arttırabilirsiniz.  Sıvı deterjan kullanmak isterseniz sıvı deterjan aparatını deterjan gözüne takıp kullanmanız gerekir.

İLETİŞİM
footer logo

Çınarköy mah, Ulucak Kemalpaşa cad. no:38 Kemalpaşa İZMİR
0850 255 17 46


Uygunparça © 2021

visa master bank