Uygun Parça
Uygun Parça
SEÇİMİNİZ
Beyaz Eşya
Çamaşır Makineleri

Çamaşır Makineleri Yedek Parçaları


Çamaşır Makinesi Yedek Parça Fiyatları

Çamaşır makineleri, hem zaman hem sudan tasarruf ettiren hayatımızı en çok kolaylaştıran, her evin olmazsa olmazıdır. Çamaşır makinesini kullanmaya başladıktan sonra ürün kalitesi, üretim yılı, üretiminde kullanılan malzeme gibi bir çok etkene bağlı olarak zaman içerisinde yedek parçalarında yaşanabilecek arızalar, aşınmalar, değiştirilmesi gereken durumlar söz konusu olabilmektedir. Tam da bu noktada nihai tüketici olarak ne kadar müdahale edebileceğimiz konusunda bilinçli olmakta fayda vardır. Öncelikle beyaz eşyalarınızın yedek parçalarının üretiliyor olmasına bağlıdır. Akabinde ise tedarik edeceğiniz parçaların söküm ve montaj işlemleri için bir tamirci ya da servisinden destek alarak sorununuzu çözebilirsiniz.

Çamaşır Makinesinde Kullanılan Yedek Parçalar Hakkında;

Çamaşır makineleri onlarca parçanın bir araya gelmesi ve birbirini tamamlaması ile oluşan makinelerdir. Elbette, eşyalarımızı kolayca temizleyebildiğiniz bu makinelerin ürün yelpazesi oldukça geniştir. Her markanın birden fazla model ile üretilmiş çamaşır makinesi vardır. Öte yandan marka ve model her ne kadar değişiklik gösterse de genel anlamda çalışma prensibi söz konusu iken temel parçalardan söz etmek mümkündür. Çamaşır makinelerinin başlıca yedek parçaları; makinenin en geniş alanını kaplayan kazanı ya da diğer bir deyişle tamburu etrafında toplanmıştır. Kazan, eşyalarımızı içerisine koyduğumuz büyük, delikli alandır. Bu alanda tambur paleti olarak adlandırılan, su ısıtma pompası tarafından ısıtılan suyun kazan içerisindeki eşyalara ulaşmasını sağlayan diğer bir parçası mevcuttur. Tüm bu işlemler olurken, kullanılan deterjan, makinenizin deterjan haznesinden gelmektedir. Kullandınız sıvı deterjanı ayarlayan ve su ile birlikte dozajlı biçimde kazana iletilmesini sağlayan sıvı deterjan aparatları bulunmaktadır. Tüm bu işlemler sırasında kullanılan bir temiz su, bir de yıkandıktan sonra ortaya çıkan kirli su bulunmaktadır. Makinenin içerisinde kirli ve temiz suyun akışını sağlayan pompa ve hortumlar mevcuttur. Su tahliye hortumu, su giriş hortumu, körüklü ara hortum suyun akışında prensibi yerine yetiren parçalardandır.

Çamaşır Makinesi Yedek Parçalarının Temizliği;

Çamaşır makinenizi sürekli kullandığınız ve ıslak kaldığı için contası ya da kapak körüğü zamanla bakteri üretecektir. Bu bakterilerden kurtulmak için makinenizi temizlemeniz gerekir. Kuru bir bezle körüğünüzde kalan su birikintisini silmeniz bakteri ve küf oluşumunun önüne geçecektir. Makinenizi arada boş olarak yüksek ısıda çalıştırmanız makinenizin temizliği için önemlidir. Bu işlem aynı zamanda yedek parçalarınızın ömrünü olumlu etkileyecektir. Kullandığınız deterjanın kalitesine bağlı olarak deterjan haznenizde zaman içerisinde kalıntılar oluşabilir. Deterjan haznesi kolayca yerinden çıkarılarak, pratik şekilde temizlenebilmektedir. Temizlenmeyen makineler zamanla küflenme ve kireç yapar. Makinenizin yedek parçalarını düzenli olarak temizlemeniz kıyafetlerinizin de daha temiz yıkanmasını sağlayacak ve makinenizin ömrünü arttıracaktır. Çamaşır makinenizin rezistansını da zaman zaman kireçlenme olmaması için kullanılabilecek kimyasallar vardır. Bu kimyasallardan belirli zaman dilimlerinde yardım olarak rezistansınızı hem temiz tutabilir hem de çamaşır makinenizin ömrünü olumlu yönde etkileyebilirsiniz. Öte yandan çamaşır makinenizin kurutma özelliği var ise tüm bu parçaların yanında kurutma özelliğinin kullanılabilmesi için ek parçalar olacaktır.  

İLETİŞİM
footer logo

Çınarköy mah, Ulucak Kemalpaşa cad. no:38 Kemalpaşa İZMİR
0850 255 17 46


Uygunparça © 2024

visa master bank