Uygun Parça
Uygun Parça
SEÇİMİNİZ
Beyaz Eşya
Bulaşık Makineleri
Sızdırmazlık Lastikleri / Contalar

Bulaşık Makineleri Sızdırmazlık Lastikleri / Contalar


Bulaşık Makinesi

Bulaşık makineleri her evin ihtiyaç duyduğu mutfaktaki bir numaralı yardımcımızdır. Bangonuzun üzerinde duran o kirli bulaşık yığınını elinizde yıkamak yerine makineye dizip o kötü görüntüden dakikalar içinde kurtulabilirsiniz. Bulaşık makinesinde yıkanan bulaşıklar daha hijyenik bir şekilde çıkar. Makinenin yıkadığı sıcaklıkta elimizde yıkamamız mümkün değildir. Üstelikle elimizde yıkadığımız bulaşıklar için tükettiğimiz su oldukça fazladır. Ülkemizin ve kendimizin geleceği için kuraklık yaşamamak adına gereksiz su israfından kaçınılması oldukça önemlidir. Bulaşık makinelerinde iki adet sepet bulunur. Üst kısım bardaklar alt kısım tabaklar içindir. Sepetlerin altlarında pervaneleri bulunur ve pervanelerden çıkan su ile bulaşıklarınız yıkanır. Makinenizin kapağında iki ayrı conta vardır. Biri alt sızdırmazlık contası diğeri sağ sol ve üst kısmı kaplayan u şeklindeki contasıdır.

Bulaşık Makinesi Contaları

Bulaşık makinenizin kapağında bulunan contaları makinenin içindeki suyun dışarıya çıkışını engeller. Zamanla ve kullandıkça makinenizin parçaları eskir ve yıpranır. Contalarda sıcak ile temas ettiği için zamanla eriyebilir. Yıpranan contalardan su sızması olacaktır. Bu gibi sorunlarla karşılaşmamak için yeni bir conta ile değiştirmeniz gerekir. Bulaşık makinelerinde genellikle alt sızdırmazlık contaları yıpranır. Bunun sebebi sıcak su makinenin içinde birikir ve doğrudan alt sızdırmalık contası ile temas eder. Bu da contanın zamanla yıpranmasın ve su sızdırmasına sebep olur.

Bulaşık Makinesi Sızdırmazlık Contası Fiyatları

Günümüzde her markada bulaşık makinesi bulmak kolaydır ve markaların çok çeşitli modelleri olduğu için ürün yelpazesi oldukça geniştir.  Yedek parçalarını bulmak için modeliniz ile arama yapmanız yeterlidir. Bulaşık makinesinin alt sızdırmazlık contası ve u şeklindeki kapak contası ayrı satılır. Fiyatları birbirinden farklıdır.

Bulaşık Makinesi Sızdırmazlık Contası Temizliği

Bulaşık makinenizi hafta da bir kez boş olarak çalıştırmanız makinenizin ve yedek parçaların temizliği için önemlidir. Bu sayede bulaşık makinenizin parçaları da daha uzun ömürlü olacaktır. Makine markanızın önerdiği temizlik markalarını kullanabilirsiniz. Veya daha doğal daha sağlıklı olmasını isterseniz makinenizin içine sirke döküp boş bir şekilde de çalıştırabilirsiniz. Bu sayede makinenizdeki kalıntılar gidecek ve tertemiz bir bulaşık makineniz olacaktır.

İLETİŞİM
footer logo

Çınarköy mah, Ulucak Kemalpaşa cad. no:38 Kemalpaşa İZMİR
0850 255 17 46


Uygunparça © 2024

visa master bank