Uygun Parça
Uygun Parça
Taşıma ve Sipariş Politikası

Şirketimizin Sorumlukları
Gönderi işleminin tüm aşamaları mağazamızın markası altında yapılmayabilir. Ancak mağazamız nihai olarak ürünlerin son kullanıcıya kusursuz şekilde ulaştırılmasından sorumludur. Dağıtım aşamasındaki sorunlarda müşteri ilk olarak Bize Ulaşın kısmından irtibata geçerek ürününün teslimatını ya da bilgisini sorgulayabilir.

Sipariş Ulaşım Süresi
Özel durumlar dışında mağazamızdan satın alınan siparişin verilmesinden itibaren İzmir içine en geç 3 iş günü, İzmir dışına ise en geç 5 iş günü içerisinde ulaştırılır. Özel durumlar kapsamına resmi ve bölgesel tatiller, yılbaşı ve birleştirilmiş dini bayram tatilleri girer. Bu tatillerde dağıtım çözüm ortakları çalışmadığından sipariş girişi tarihine bağlı olarak sevkiyat tatil sonrasına kalabilir. Böyle durumlarda sitemiz gerekli uyarıya anasayfasında görünür bir bölümde yer verir.

Kargo Ücretleri
Nakliye ücretleri ürün ağırlık ve hacmine gore değişmektedir. Kargo ücreti alınmayan ürünler ise o ürünle ilgili alanda belirtilmektedir. Arızalanan ve garanti kapsamında olan bir ürününün tarafımıza ürün teslim tarihinden sonra 10 gün içersinde ulaştırılması halinde kargo ücreti mağazamız tarafından karşılanacaktır. Bu tarihten sonra gönderilecek ürünlerin kargo ücreti müşteri tarafından karşılanacaktır. Sipariş verilen bir ürünün (İade koşullarına gore uygun olma şartı ile ) iptal edilmesi ya da iade edilmesi halinde kargo ücreti müşteriye ait olacaktır.

Teslimat Sırasında Ödeme 
Tüm ücretler sipariş aşamasında tahsil edildiğinden teslimat sırasında dağıtım görevlisine herhangi bir ücret ödemeniz gerekmemektedir.

Sipariş Politikası

Sipariş Takibi
Ayrıntılı bir şekilde siparişlerini takip etmek isteyen üye durumundaki müşterilerimiz kendisine ulaşan e-postadan ya da "Hesabım" linkini tıklayarak siparişlerinin durumunu görüntüleyebilirler. Eğer 5 iş günü geçildiği halde ürün müşteriye ulaşmadıysa müşteri bunu mağazamıza bildirmelidir. Dağıtım kanalıyla yapılan bilgi alışverişi sonucunda gönderinin durumu netleştirilerek müşteriye bilgi verilecektir.

Sipariş İptali
Sipariş iptali istekleri, sipariş verildiği andan itibaren bulunulan iş günü içerisinde 2 saat içerisinde, Bize ulaşın formundan sipariş numarası ile birlikte gönderilmesi ile işleme konmaktadır. Bu isteğiniz gerçekleştirildiğinde size e-mail ile de bilgi verilecektir.

İade
Sitemizden satın aldığınız ürünü teslimat tarihinden itibaren 14 gün içinde iade edebilirsiniz. İadenizin kabul edilmesi için aşağıdaki şartlara uygun olması gerekmektedir.

Genel İade Şartları
1. İadeler mutlaka orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.
2. Orijinal kutusu veya ambalajı bozulmuş ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Buradaki iade kabul kriteri, ürünün başka bir müşteriye satılabilirlik özelliğini kaybedip kaybetmemesidir.
3.İade işleminde ürün ile birlikte size ulaşan ürün faturasının her 2 nüshası(size ulaşan bütün nüshaları) ve sipariş numarası,sipariş adı ve soyadı, iptal/iade nedenini içeren bir dilekçe ile tarafımıza iade ediniz.
4. İade etmek istediğiniz ürün / ürünler hasarlı ise kargo ücreti şirketimiz tarafından karşılanmaktadır.

İade İşlemleri
İadenizin onaylanıp onaylanmadığına dair bilgi maili sistemimizdeki mail adresinize gönderilmektedir. İadeniz onaylanmadığı takdirde ürününüz size tekrar gönderilecektir. Onay durumunda isteğinize göre paranızı iade edebiliriz ya da size başka bir ürün almak için ödemenizle aynı değerde hediye çeki verebiliriz. Para iadesi talep ettiğiniz takdirde; siparişinizin bedeli kredi kartı ile ödeme yapmışsanız aynı kredi kartınıza, havale ile ödeme yapmışsanız müşteri hizmetlerine vereceğiniz hesaba yatırılacaktır. Ücret iade işlemi 10 iş günü içerisinde yapılacaktır. Bu iade işlemi VPOS sistemi ile yaplacağından ücretin hesabınıza geçmesi bankanıza gore 1-5 gün içersinde değişebilmektedir.

Hasarlı Ürünler
Mağazamız müşterileri, teslimat sırasında fark edilen yanlış ya da hasarlı ürünü teslim almayıp Bize Ulaşın kısmındaki formdan bildirmek suretiyle görevliye geri iade edebilirler. Böyle bir durumda, yeni teslimatin tarih ve saatini, görevliye bildirebilirler. Bildirmemesi durumunda müşteriye e-maille ulaşılacak ve bu bilgiler alınacaktir. Teslimattan sonra fark edilen hatalari, 2 gün içinde Müşteri Hizmetleri sayfasındaki formdan bildirdiği taktirde ürünler kendisinden kısa süre içinde geri alınacak, ya da eksik olan parça müşteriye ulaştırılacaktır. Bunun dışındaki durumlarda ürünler garanti kapsamına girecektir. Ayrıca, ilk 15 gün içinde arızalanan ürünlerin kargo ücretleri çalıştığımız kargo firmaları ile gönderilmeleri durumunda tarafımızdan karşılanır.

Garanti Politikası

İade Durumunda
Mağazamızdan satın alınan ürünler mağazamızın ürünleridir. Mağazamızda satılan paketi bozulmamış ürünler fatura tarihinden itibaren 14 gün içerisinde iade edilebilir. Bunun yanında, İade uygulamasında mağazamız, Türkiye Cumhuriyeti'nde 1995 yılında yürürlüğe giren 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun hükümlerini uygulama hakkını saklı tutar.

İade Dışındaki Diğer Durumlarda
Normal iade işlemi dışında, ürünler üreticilerinin ve/veya Türkiye distribütörlerinin garantisi kapsamındadır. Garanti başvurularında mağazamızın kestiği ürün faturasının ibraz edilmesi gerekir. Garanti işlemlerinde özel durumlar dışında müşteri adına işlemleri mağazamız yürütür.

İLETİŞİM
footer logo

Çınarköy mah, Ulucak Kemalpaşa cad. no:38 Kemalpaşa İZMİR
0850 255 17 46


Uygunparça © 2024

visa master bank