Uygun Parça
Uygun Parça
SEÇİMİNİZ
Küçük Ev Aletleri
Düdüklü Tencereler

Düdüklü Tencereler Yedek Parçaları


 

Düdüklü Tencere Yedek Parçaları

  İnsan yaşamının en temel ihtiyaçlarından biri yemek yemektir. Düdüklü tencere de yemeklerin pişmesi için kullanılan ve genellikle paslanmaz çelikten yapılan basınçlı bir tenceredir. Basınçlı olması sebebiyle yemekler daha hızlı bir şekilde pişmektedir. Böylelikle yemekler yapılırken kullanılan enerji kaynağından tasarruf sağlanmaktadır. Yani normal bir tencere ile 1 buçuk saat süren bir yemek düdüklü tencere ile yarım saate pişebilmektedir. Yemek lezzeti bakımından da diğer tencerelerden farklı değildir. Mutfaktaki büyük yardımcımız olan ve bizlere vakit ve nakit kazandıran düdüklü tencereler kullanıma bağlı olarak ya da farklı sebeplerden dolayı bozulabilmektedir. Bu durumda yeni bir düdüklü tencere almak yerine bozulan parça ne ise onu değiştirmek daha yerinde bir çözüm olacaktır. Düdüklü tencerenin bazı temel yedek parçaları şu şekildedir:

  Düdüklü tencere kapağı, düdüklü tencere kapak contası, düdüklü tencere buharlı pişirme sepeti, düdüklü tencere tutma sapı, düdüklü tencere valfi, düdüklü tencere kontrol saati, düdüklü tencere kulpları, düdüklü tencere kapak sapı, düdüklü tencere alarm saati, düdüklü tencere elektrik kablosu, düdüklü tencere düğme paneli, düdüklü tencere buharlı pişirici alt haznesi, düdüklü tencere buhar çıkış valfi, düdüklü tencere buharlı pişirici alt hazne, düdüklü tencere buharlı pişirici alt taban, düdüklü tencere buharlı pişirici buhar penceresi, düdüklü tencere buharlı pişirici cam bardak, düdüklü tencere buharlı pişirici damla tepsisi, düdüklü tencere dış çember, düdüklü tencere buharlı pişirici güç kartı

Düdüklü Tencere Yedek Parçalar Nasıl Değiştirilir?

  Düdüklü tencere yedek parçasını değiştirmek için öncelikle talimatları dikkatlice takip etmek gerekir. İlk olarak doğru yedek parçasını değiştireceğinizden emin olun. Sonrasında sıcak parçalarla uğraşmak tehlikeli olduğundan düdüklü tencerenizi soğutun. Düdüklü tencerenizin kullanım kılavuzunu inceleyerek yedek parçaların nasıl değiştirileceği konusundaki bilgileri dikkatlice okuyun. Elektrik bağlantınızı kesin ve gazlı bir düdüklü tencere kullanıyorsanız ocağın altındaki gaz vanasını kapatın. Eski parçayı çıkarmak için düdüklü tencerelerde genellikle kullanılan vida, kilitleme mekanizmaları veya takma/dışarı çekme sistemleri kullanın. Yeni parçayı takın ve parçanın doğru bir şekilde takıldığından emin olun. Kilitlenebilen veya vidalanabilen parçalar var ise bunları sıkın ve kilitleyin. Güvenlik kontrollerini tamamladıktan sonra düdüklü tencerenizi test edin. Basınç oluşturup oluşturmadığını kontrol edin.

Düdüklü Tencere Yedek Parçaları Nerede Satılır?

  Düdüklü tencerenizin yedek parçalarını birçok farklı yerden bulup temin edebilirsiniz. Yakın çevrenizde bulabileceğiniz gibi internet ortamından da ihtiyacınız olan yedek parçalara rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bunlardan biri de Türkiye’nin en büyük yedek parça sitesi olan çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, elektrikli süpürge gibi aklınıza gelen tüm beyaz eşya yedek parça ve aksesuarları bulabileceğiniz uygunparca.com sitesidir. Burada marka ve modeliniz ile uyumlu olan düdüklü tencere yedek parçasını kolaylıkla bulabilirsiniz. Düdüklü tencere yedek parçalarında en çok ihtiyaç duyulan düdüklü tencere kapağı, düdüklü tencere kapağı parçaları, düdüklü tencere kapak contası, düdüklü tencere kapak sapı gibi yedek parçalarına sitemizden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Düdüklü Tencere Yedek Parça Fiyatları

  Mutfaktaki yardımcımız olan ve yemeklerimizi yaparken bizlere zaman ve para tasarrufu sağlayan düdüklü tencereler marka ve modellerde değişiklik göstermekte olup bazı durumlarda uyumlu da olabilirler. Marka ve model farklılığı benzeri sebeplerden dolayı fiyatlar da değişkenlik göstermektedir. Marka ve modeliniz ile uyumlu olan düdüklü tencere yedek parçasını bulmak için tek yapmanız gereken site üzerinden uyumlu modeller listesinden kendi düdüklü tencerenizin etiketinde yazan marka ve model kısmını kontrol etmek olacaktır. Tereddüt ettiğiniz durumda site üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

İLETİŞİM
footer logo

Çınarköy mah, Ulucak Kemalpaşa cad. no:38 Kemalpaşa İZMİR
0850 255 17 46


Uygunparça © 2024

visa master bank