Uygun Parça
SEÇİMİNİZ
Küçük Ev Aletleri
Tost Makineleri

Tost Makineleri Yedek Parçaları


MARKALAR

ÇOK SATANLAR

Tost Makineleri,

1300 ‘lü yıllardan beri evlerimizden eksik olmayan , sabah kahvaltılarımızın vazgeçilmezidir. Ekmeğimizin lezzetine lezzet katan bu mükemmel makine ile kahvaltılar çok daha keyifli oluyor. Günün her öğünü mutfakta bizlere yardımcıdır. Öğrenci evlerinin ve bazı işyerlerinin de vazgeçilmezi olmuştur.  Özellikle kantinlerde olmazsa olmazıdır. Sadece tost yapmak için değil ızgara yapmak içinde sıklıkla kullanılır. Bu sayede akşam yemekleri de hem daha az yorucu ve daha pratik olacağından kendinize ve sevdiklerinize daha çok vakit ayırabileceksiniz. Her isteğe uygun pratik bir küçük ev aletidir. Günümüzde oldukça farklı tasarımlarda tost makineleri görmemiz mümkün. Hemen hemen her renkte bulabilir zevkinize göre alabilirsiniz.

Tost Makinesi Kullanımı,

Tost makineleri dilediğimiz her an kullanabileceğimiz hayatı kolaylaştıran ve lezzet katan mükemmel icatlardan biridir. Kahvaltıların vazgeçilmezi ekmeğinizi hızlı bir şekilde ısıtabilirsiniz. Ekmeği makinenin içinde fazla bırakmanız halinde ekmeğiniz kıtırlaşacaktır ve tadı bozulmaz aksine mükemmel olacaktır. Üzerine sürdüğünüz tereyağı ile sabahların vazgeçilmezi haline dönüşecektir. Bunun yanında çalışan eve geç gidenler için bir tost bile akşam yemeği için çok idealdir.  Bu makineler sayesinde tostunuzu hızlı bir şekilde yapıp afiyetle yiyebileceksiniz. Makinelerin sağ,sol veya önünde ısı ayar düğmesi vardır. Bu Düğme ile yiyeceklerinizi yakmadan ısıtabilir hatta kızartabilirsiniz.Siz ekmeğiniz kızarırken çayınızı katıp kahvaltınıza başlayabilirsiniz.Tost makinenizi kullanırken kesinlikle metal değdirmemeniz gerekmektedir. Bu sağlığınız için oldukça önemli bir detaydır. Çizilen ve boyası kalkan ızgaraları sağlığımızı olumsuz etkilediği için değiştirmemiz şarttır.

Tost Makinesi Fiyatları,

Günümüzde hemen hemen her markanın çıkarttığı bir tost makinesi vardır. Bu sebeple ürün yelpazesi oldukça geniştir. Bu çeşitlilik sayesinde fiyatlarda da geniş bir aralık olabiliyor.En düşük tost makinesi fiyatı 70 TL ile 6000 TL arasında değişebiliyor. Tost makinenizi seçerken dikkat etmeniz gereken özellikler vardır. Bu özellikleri çoğu zaman fiyatını etkiler. Ucuz makine alayım derken sağlığınızdan olabilirsiniz. Rezistanslarının kaç watt olduğu da çok önemlidir. Watt değeri yüksek olmalı ki makineniz hızlıca ısınsın ve yiyeceklerinize hızlıca kavuşun. Tost makinelerinde en önemli özellik ızgaralarıdır. Direk sağlığımızı etkileyen bu ızgaralar iki çeşitten oluşur. Granit ve teflon.  İki ürün de sıklıkla tercih edilir. Fiyat aralığı ızgaranıza göre de değişebilir. Aynı model tost makinesinde teflon ızgara ve granit ızgara olan iki makinenin fiyat farkı azda olsa vardır. Granit ızgaralar biraz daha maliyetlidir. Görselliğe önem verenlerdeniz tasarımı farklı bir tost makinesi de alabilirsiniz. Tasarım makinelerin fiyatları normal tost makinelerine göre oldukça fazla olabiliyor. Tasarım makinelerde mutfağınız da göz dolduracaktır. 6 dilimli bir tost makinesi ile 8 dilimli bir tost makinesinin fiyatları arasında fark vardır. 8 dilimli tost makinesi hacim olarak daha büyük olacağından fiyat olarak biraz farklı olacaktır.

Tost Makinesi Temizliği,

Makinemizi temizlemeden önce fişini çekip soğumasını beklemeliyiz sıcakken temizlemek bozulmasına sebep olabilir. Makinemizi sert olmayan bir bezle silmeliyiz ki çizilmeler meydana gelmesin. Sünger ile silmenizi tavsiye ediyoruz. Çıkmayan kalıntılar için plastik kullanabilirsiniz. Makinenizi sadece silmeniz yeterlidir. Suyun altına sokup yıkamanızı kesinlikle önermiyoruz. İçerinde bulunan elektrikli parçaların bozulmasına sebep olacaktır. Izgaraları temizlemek için önce mandalından tutarak yerinden çıkartmanızı öneriyoruz.En sağlıklı temizleme yöntemi sirke ile ızgaralarımızı temizleyeceğiz. Bir bardak suya 3 yemek kaşığı sirke koyup makinenizin ızgaralarına sıkın ve 1 saat bekletin. Bir sünger yardımıyla temizleyin ve aradaki farkı sizde göreceksiniz. Tost makineniz ilk günkü gibi pırıl pırıl. Özellikle okul kantinleri gibi gün içinde çok sık kullanılan yerlerde hijyen ve temizliğine ekstra önem vermeliyiz. Makinemiz çok kullanıldığı için yıpranırken temizliğini aksatmamalı ki uzun ir süre dayanabilsin. Tost makinenizin temizliğinizi düzenli olarak yaparsanız uzun ömür olacaktır. Mutfağınızda , işyerinizde size yardımcı olmaya devam edecektir. Size de afiyetle yemek kalacaktır.

İLETİŞİM
footer logo

Çınarköy mah, Ulucak Kemalpaşa cad. no:38 Kemalpaşa İZMİR
0850 255 17 46


Uygunparça © 2021

visa master bank