Uygun Parça
Uygun Parça
SEÇİMİNİZ
Beyaz Eşya
Su Arıtma Cihazları

Su Arıtma Cihazları Yedek Parçaları


Su Arıtma Cihazları Yedek Parça Fiyatları

 

İnsan vücudunun en çok ihtiyaç duyduğu, elbette, içtiğimiz sudur. İçtiğimiz suyun ne şekilde elde edildiği, ne kadar temiz olduğu sağlığımız için önemlidir. İçtiğimiz suyun kalitesini değiştirmek ise bizlerin elindedir. Günümüzde çok sık tercih edilen su arıtma cihazları, bir çok ev ve işyerinde kullanılan popüler cihazlardır. Damacana su ile uğraşmak yerine musluktan gelen temiz su hayatımızı oldukça kolaylaştıracaktır.

 

Su Arıtma Cihazı Yedek Parçaları;

 

Su arıtma cihazları marka ve modeline göre çeşitlilik göstermektedir. Bu çeşitlilik hem işlevsel hem dizayn konusunda da yansımaktadır. Su arıtma cihazları için en önemli yedek parçalar şüphesiz, içlerindeki filtre ve bu filtrelerin sayısıdır. Filtre sayısı arttıkça revize edilen suyun kaliteli de artmaktdır. Bir çok filtre çeşidi mevcuttur. Bunların içerisinde; giriş karbon filtresi, toz ve kum filtresi, RO filtresi, çıkış karbon filtresi, su arıtma filtresi ve ön karbon filtresi sayılabilir. Buradaki amaç kaliteli ve temiz su elde etmektir. Tüm bu filtrelerin de amacı suyu en temiz haline getirerek tüketilmesini sağlamaktır. Bu filtrelerin yanı sıra diğer parçaları da filtrasyon sistemine katkı sağlamaktadır. Bu katkı sisteme musluklar, su tankları ve düğmeler ile sağlanmaktadır. Tüm bu yedek parçalar bir araya geldiğinde daha temiz suya ulaşmak çok daha kolay ve pratik olmaktadır. Ancak yine de suyu temizleyerek içilebilir hale getiren cihazın temeli filtreleridir. Cihazınızı alırken filtre özelliklerine dikkat ederek tercih yapmanız sizlerin avantajına olacaktır. Musluktan şebeke suyu evinize ulaşmadan önce bir çok kanaldan geçerek beraberinde getirdiği bakterileri de içiyoruz. Bunu önlemek için tercih ettiğimiz su arıtma cihazları basit görünse de sağlığımız açısından önemi oldukça büyüktür. Filtreler suyu en hijyenik şekilde ayrıştırarak suyu içilebilir ve sağlıklı hale getirir. Arıtma cihazlarının suyu depoladığı tankı vardır. Bu tanklar plastik, metal, çelik ve paslanmaz çelikten olmak üzere dört farklı şekilde üretilebilir. Cihazımızı alırken bu özelliğine de çok dikkat etmeliyiz. Daha sonra yedek parça arayışına girilmesi halinde aynı tipteki su tankının yerine konulması gerekmektedir. Suyun bulunduğu deposu bakteri üretmeyen sağlığımız için en elverişli olanı olmalı. Paslanmaz çelikten olan su tankları en çok önerilen ve tercih edilendir. Anti bakteriyel olmasına dikkat ediniz. Su tank içinde depolanır ve musluğa gider. Tezgahınıza kendi musluğu haricinde daha ince çok yer kaplamayan bir musluk takılır. Bu sizin içme suyunuzun musluğudur. Haznesine depoladığı suyu musluğu açtığınız an kullanabilir temiz ve sağlıklı su içmeye başlayabilirsiniz.

 

Su Arıtma Cihazı Yedek Parçalarının Bakımı;

 

Filtreler bu cihazların kalbi gibidir. Bakımını temizliğini yapmadığınız zaman suyu yeterli seviyede ayrıştırmaz. Bu durumda cihazı kullanmamızın bir anlamı kalmayacaktır. Filtreler belirli zaman aralıklarıyla değişmelidir. Bazı filtreler 6 ay bazı filtreler 2 yılda bir değiştirilmelidir. Filtrenin değişim ömrünü kalitesi belirlemektedir. Bu bilgi için cihazı aldığınız yerden destek alabilirsiniz. Filtre değişimini yaptırabilir veya yeni filtreleri temin ederek kendiniz değiştirebilirsiniz. Filtrenizi değiştirmek için suyu kesip eski filtreyi çıkaracak ve çıkarttığınız şekilde yerine yenisini yerleştirmeniz yeterli olacaktır.

İLETİŞİM
footer logo

Çınarköy mah, Ulucak Kemalpaşa cad. no:38 Kemalpaşa İZMİR
0850 255 17 46


Uygunparça © 2024

visa master bank