Uygun Parça
SEÇİMİNİZ
Beyaz Eşya
Su Arıtma Cihazları

Su Arıtma Cihazları Yedek Parçaları


MARKALAR
Arçelik
Philips
Hotpoint-Ariston
Aquaset
Dolphin
King
Mev
Sab

ÇOK SATANLAR

Su Arıtma Cihazı

İnsan vücudunun en çok ihtiyaç duyduğu maddelerden en önemlidir su. İçtiğimiz su kadar nasıl su içtiğimiz de oldukça önemlidir. Suyun kalitesini değiştirmekse biz tüketicilerin elindedir. Günümüzde çok sık tercih edilen , bir çok evde ve işyerinde kullanılan popüler bir cihazdır. Damacana su ile uğraşmak yerine musluktan gelen temiz su hayatımızı oldukça kolaylaştırır. Sağlığımız için kullandığımız temiz su hayatımızın önemli bir bölümünü kapsar. Bu sebeple su arıtma cihazları hayatımızda oldukça önemli bir rol oynar.

Su Arıtma Cihazı Fiyatları;

Su arıtma makineleri marka ve modeline göre ve en önemlisi içlerindeki filtre ve filtre sayısına göre fiyatları değişmektedir. Buradaki amaç kaliteli ve temiz su elde etmektir.  Yurtdışından ithal edilen markalarda da Türkiye’de üretilen markalara göre daha pahalıdır. Su arıtma cihazını satın aldığınız firmada adresinize teslim ve kurulum olacaktır. Cihazınızı alırken buna dikkat etmelisiniz. Kurulumu için ekstra ücret talep edilmez. Fiyat aralığı 1000 TL ile 6000 TL arasında değişir. Ucuz olması için piyasadaki değerinin altında tercih ettiğiniz cihazlarda suyun kalitesi de değişebilir ekstra masraflar da çıkarabilir. İçerisinde kullanılan filtrelerin de belirli bir süre sonra değişmeleri gerektiği için tercih ettiğiniz su arıtma cihazını alırken tüm özelliklerini inceleyip güzel bir seçim yapmalısınız. İnternetten geniş kapsamlı bir araştırma yapabilirsiniz veya bir uzmana danışabilirsiniz.

Su Arıtma Cihazı Nasıl Çalışır;

Suyu temizleyerek içilebilir hale getiren cihazın temeli filtreleridir. Cihazınızı alırken filtre özelliklerine dikkat ederek tercih yapmanız sizlerin avantajına olacaktır. Musluktan şebeke suyu evinize ulaşmadan önce bir çok kanaldan geçerek beraberinde getirdiği bakterileri de içiyoruz. Bunu önlemek için tercih ettiğimiz su arıtma cihazları basit görünse de sağlığımız açısından önemi oldukça büyüktür. Filtreler suyu en hijyenik şekilde ayrıştırarak suyu içilebilir sağlıklı hale getirir. Arıtma cihazlarının suyu depoladığı tankı vardır. Bu tanklar plastik , metal, çelik ve paslanmaz çelikten olmak üzere dört farklı şekilde üretilebilir. Cihazımızı alırken bu özelliğine de çok dikkat etmeliyiz. Suyun bulunduğu deposu bakteri üretmeyen sağlığımız için en elverişli olanı olmalı. Paslanmaz çelikten olan su tankları en çok önerilen ve tercih edilendir. Anti bakteriyel olmasına dikkat ediniz. Su tank içinde depolanır ve musluğa gider. Bangonuza kendi musluğu haricinde daha ince çok yer kaplamayan bir musluk takılır. Bu sizin içme suyunuzun musluğudur. Haznesine depoladığı suyu musluğu açtığınız an kullanabilir temiz ve sağlıklı su içmeye başlayabilirsiniz.

Su Arıtma Cihazı Bakımı;

Filtreler bu cihazların kalbi gibidir. Bakımını temizliğini yapmadığınız zaman suyu yeterli seviyede ayrıştırmaz. Filtreler belirli zaman aralıklarıyla değişmelidir. Bazı filtreler 6 ay bazı filtreler 2 yıl. Filtrenin değişim ömrünü kalitesi belirlemektedir. Bu bilgi için cihazı aldığınız yerden destek alabilirsiniz. Filtre değişimini yaptırabilir veya yeni filtreleri temin ederek kendiniz değiştirebilirsiniz. Filtrenizi değiştirmek için suyu kesip eski filtreyi çıkacak ve yenisini çıkarttığınız şekilde takacaksınız. İşte bu kadar basit.

Suyun Önemi ;

İçilen şebeke suları sağlığımızı olumsuz yönde etkilemektedir. Doğadaki kirliliği de göz önünde bulundurursak çeşme suyunun ne derece sağlıksız olduğunu tahmin edebiliriz. Kullandığımız arıtma cihazları ile sularımız artı daha içilebilir olacak ve su tüketimi de artacaktır. İnsan vücudunun suya ihtiyacı vardır ve günde en az 2 litre su tüketmelidir.  Bu cihazlar sayesinde bolca su tüketip sağlığımızı koruyabileceğiz.

İLETİŞİM
footer logo

Çınarköy mah, Ulucak Kemalpaşa cad. no:38 Kemalpaşa İZMİR
0850 255 17 46


Uygunparça © 2022

visa master bank