Uygun Parça
Uygun Parça
SEÇİMİNİZ
Beyaz Eşya
Fırınlar & Ocaklar
Sızdırmazlık Lastikleri / Contalar

Fırınlar & Ocaklar Sızdırmazlık Lastikleri / Contalar


MARKALAR

ÇOK SATANLAR

Fırın

Bir evin olmazsa olmazıdır fırınlar. Pişerken balında bekleme derdi olmadan rahatça yapılır yemekler. Yağsız olmasını istediğiniz her şeyi fırınınızda gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz.  Ön panelinde bulunan tuşları ile ısı ve zaman ayarını yapmanız yeterlidir. Her fırının içinde mutlaka emaye tepsisi ve  ızgarası mevcuttur. Fırında yapacağınız böreğinizi kekinizi bu tepsilerde de rahatlıkla yapabilirsiniz. Fırınların altında üstünde ve turbosunun olduğu yerde rezistansları vardır. Rezistanslar ısındığı zaman fırın pişirme işlemini gerçekleştirir. Isı ayar düğmesi ile sadece alt veya sadece üst sıcaklık şeklinde ısı ayarı yapabilirsiniz. Bazı fırınlarda turbo vardır. Turboyu ayarladığınız zaman fırının içindeki yemeğiniz daha hızlı pişecektir.Fırınların  kapağında contaları vardır ve bu contalar fırının içindeki sıcaklığı hapseder.bulunan contası fırının içindeki sıcak havayı hapseder.

Fırın Kapak Contası

Fırın contaları sıcak ile temas ettiği için ve fırın fazla kullanıldığı zaman contalarınız deforme olur. Fırınınızı aktif olarak kullanıyorsanız da yeni bir conta ile değiştirmeniz şarttır. Aksi halde fırınınızdan istediğiniz performansı alamayacaksınız. Conta fırın kapağını çevreler ve fırının içindeki sıcaklığın dışarıyla temasını keser. Böylelikle yemekleriniz istediğiniz ısı ve zaman ayarında pişer. Deforme olmuş contalar görevlerini yerine getiremez ve sıcak havanın dışarıyla temasını kesemezler. Bu da bir kek yapıyorsanız yeteri kadar kabarmayacağı sizi mutsuz edeceği anlamına gelir. Fırın tiplerine ve modellerine göre contalar farklılık gösterir. Endüstriyel fırınlarda kullanılan contalar ile evimizde kullandığımız conta farklıdır. Ev tipi fırınlarda davul fırın, solo fırın, ankastre fırın,mini fırın, midi fırın, fan destekli fırın , multi fonksiyonel fırın ve mikrodalga fırın çeşitleri vardır.  Mikrodalga fırınlar yemek pişirmek için değil ısıtma için kullanılır. Kapaklarında conta yoktur. Ani ısıtıcılardır. Diğer fırın tiplerinin hepsinde kapak contası vardır. Kullanıma bağlı olarak da değiştirilmesi şarttır.

Fırın Kapak Contası Fiyatları

Günümüzde her markanın ürettiği fırını bulmak kolaydır. Yeni modeller ile birlikte fırın çeşitliliği artmış ürün yelpazesi de genişlemiştir. Fırın contalarının fiyatları fırının kullanım alanı ,markası, modeli ve malzemesine göre değişir. Fırınınıza uyumlu contayı almanız için fırın modeliniz ile kontrol etmeniz gerekir. Ev tipi fırın kapak contalarının fiyatları 50 TL ile 500 TL arasında değişkenlik gösterir. Fiyatları fırının markası da belirler. Özel üretim veya yurtdışı markalarında daha yüksek meblağlar ile karşılaşabilirsiniz. Endüstriyel fırınların kapak contalarının fiyatları ev tipi fırın kapak contalarının fiyatlarından daha pahalıdır. Kullanım alanlarına göre daha güçlü cihaz oldukları için contasında kullanılan malzeme farklıdır.

Fırın Kapak Contası Temizliği

Fırınınızı kullandıktan sonra nemli bir bezle silmeniz üzerindeki yemek ve yağ kalıntılarını alacaktır. Bu işlemi düzeli olarak yaparsanız contanız temiz kalacaktır.

İLETİŞİM
footer logo

Çınarköy mah, Ulucak Kemalpaşa cad. no:38 Kemalpaşa İZMİR
0850 255 17 46


Uygunparça © 2022

visa master bank